Sytuacja na Ukrainie dyktuje wybór kapitana reprezentacji Rosji

Kapitan reprezentacji Artem Dziuba odrzucił zaproszenie do dołączenia do najbliższej drużyny, powołując się na „trudną sytuację na Ukrainie”.

Strateg reprezentacji narodowej Valery Karpin dodał, że 33-latek ma wielu krewnych na Ukrainie.

„Przeprosił i nalegał, aby nie był zapraszany na ten obóz szkoleniowy ze względu na trudną sytuację na Ukrainie. Ma tam wielu krewnych” – powiedział strateg.

Reprezentacja zagra mecz testowy z drużyną do lat 21.

W walce o miejsce na Mistrzostwach Świata 2022 w Rosji Rosja musiała zmierzyć się z Polską w eliminacjach 24 marca, ale po tym, jak Rosja rozpoczęła wojnę na Ukrainie, FIFA i UEFA wyeliminowały kluby i reprezentację całego kraju. turnieje międzynarodowe, w tym eliminacje dla planety.

Zwycięzca pary rosyjsko-polskiej miał spotkać się ze zwycięzcą pary czesko-szwedzkiej pod koniec marca w decydujących play-offach. Podobnie jak Polska, Szwecja i Czechy ogłosiły na początku wojny, że nie mają zamiaru rozgrywać meczu eliminacyjnego z Rosją.

Polskie media spekulowały w zeszłym tygodniu, że mecz między Polską a Rosją może się jeszcze odbyć: FIFA rozważa przeniesienie kwalifikacji do czerwcowego okna reprezentacji, mając nadzieję, że wojna się skończy.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.