Startup Pingin.Space nabył własność intelektualną Flanco od P. Narbuto

Mindaugas Juka, Pingin.Space krj. Zdjęcie firmy

Litewski start-up kapitału nieruchomości (RE) Pingin.Space (UAB Gigsis) nabył rozwiązanie do zarządzania powierzchnią biurową UAB Flanco, którego właścicielem jest Petras Narbutas, przedsiębiorca produkujący meble biurowe, i nadal jest właścicielem własności intelektualnej. Zdaniem inwestora ta decyzja wzmocni pozycję platformy i planuje przyciągnąć dodatkowe inwestycje.

Do tej pory mieliśmy rozwiązanie, z którego częściej korzystali administratorzy czy deweloperzy budynków komercyjnych i centrów biznesowych w różnych krajach, a produkt Flanco jest ukierunkowany na potrzeby konkretnego biura – cytuje raport Mindaugas Juka, jeden z członków Pingin.Space .

Według niego, rozwiązanie do zarządzania powierzchnią biurową Flanco zainwestowało do tej pory około 12 milionów. Eur, kolejne około 1 miliona. UAB Gigsis, która zarządza Eur Pingin.Space, planuje zainwestować w tym roku. Nie ujawniono zakresu, w jakim własność intelektualna Flanco została nabyta.

Głównym przedmiotem naszego zakupu jest produkt, ponieważ włączamy go zwiększając naszą działalność, a jednym z warunków jest to, że kupimy produkt tylko po to, aby nasza osoba prawna mogła się rozwijać bez dodatkowej działalności, pytając, dlaczego firma zdecydowała się na przejęcie własności intelektualnej, a nie akcji, mówi V M. Juka.

Według niego Flanco i Pingin.Space będą działać osobno.

Dzięki połączeniu obu rozwiązań oczekuje się podwojenia wolumenu biznesu w ciągu najbliższych kilku lat i wzrostu wartości obu do 20 mln. EUR.

Od 2009 r. działający UAB Flanco w 2016 r. 2020 r. prawie bez przychodów, wynika ze sprawozdań finansowych spółki przedłożonych do Rejestratora. Jedynym udziałowcem spółki jest firma P. Narbutas, która zajmuje się sprzedażą mebli biurowych spółce UAB Narbutas krjas.

Platforma zarządzania nieruchomościami komercyjnymi Pingin.Space działa obecnie na Litwie, Łotwie iw Polsce, planując ekspansję na rynki Europy Południowej. Według Krj potencjalni inwestorzy w Niemczech i innych krajach Europy Zachodniej są obecnie w trakcie dyskusji.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.