Słynny brytyjski wykonawca T. Odell po raz pierwszy wystąpił na zamku w Trokach

Latem na zamku w Trokach po raz pierwszy wystąpił słynny brytyjski piosenkarz i autor tekstów Tomas Odell. T. Odellas, zdobywca prestiżowych nagród BRITs Critics’ Choice i Ivor Novello, wystąpił dziś wieczorem w Trokach, 23 czerwca. Gwiazda muzyki z Monsters Tour zaprezentowała swój najnowszy album i wykonała swoje najlepsze piosenki.

T. Odell to jedna z najjaśniejszych gwiazd muzyki na świecie. 2012 Wraz z wydaniem swojego pierwszego albumu, Songs From Another Love, piosenkarz i autor tekstów stał się popularny nie tylko w swoim rodzinnym kraju, ale także za granicą.

Powołując się na niezwykły talent T. Odella, krytycy muzyczni porównali jego muzykę do twórczości Sir Eltona Johna, Boba Dylana i Jeffa Buckleya. Dobroczynność młodego wykonawcy porwała melomanów – teledysk do pierwszego singla „Another Love” obejrzało na kanale YouTube prawie 400 milionów osób. razem. T. Odellę pokochał też świat mody – od 2015 roku jest twarzą reklamy słynnego brytyjskiego domu mody Burberry, a magazyn Vogue nazwał go „ulubionym pianistą branży modowej”.

Urodzony w głównym mieście Chichester w Anglii, w West Sussex w Anglii, syn pilota i nauczyciela linii lotniczych, Odella, spędził dzieciństwo w Nowej Zelandii, gdzie jego ojciec znalazł zatrudnienie. Chłopiec napisał pierwsze piosenki o swojej twórczości w wieku 13 lat, ale nikomu o tym nie powiedział, bo uważał, że tworzenie piosenek nie jest „fajnym zajęciem”. Swoją drogę do popularności zawdzięcza słynnej brytyjskiej piosenkarce, autorce tekstów, aktorce i prezenterce telewizyjnej Lily Allen. Zauważyła młody talent na jednym ze swoich występów i wkrótce przyszła gwiazda podpisała kontrakt z In The Name Of, wytwórnią płytową założoną przez własną wytwórnię Lilly Allen, Columbia Records.

2012 Miesiąc październik. Pierwsze nagranie piosenek T. Odello „Songs From Another Love EP” wyzwoliło nie tylko melomanów, ale i krytyków. Otwarte teksty i emocjonalny styl gry nie pozostawiły nikogo obojętnym – w 2013 roku debiutancki album Odello Long Way Down, wydany latem 2006 roku, pokrył się platyną.

Artysta szybko stał się pierwszym męskim muzykiem, który otrzymał nagrodę BRITs Critics’ Choice Award. Debiutancki singiel Odella, Another Love, został nieoficjalnie ogłoszony „Song of the Year” podczas prestiżowych Ivor Novello Awards, a artysta otrzymał tytuł Songwriter of the Year. Wersja muzyka klasycznej piosenki Johna Lennona „Real Love” została wykorzystana w słynnej reklamie świątecznej Johna Lewisa Malla.

Drugi solowy album Wrong Crowd ukazał się w 2016r. latem. Współproducentem nowego dzieła Odello był Jim Abbiss, producent, który współpracował z Adele, Arctic Monkeys i Kasabian. Aby zaprezentować publiczności swoje nowe piosenki, artystka zorganizowała trasę koncertową „No Bad Days Tour” po Europie i Stanach Zjednoczonych, na którą wszystkie bilety zostały wyprzedane.

Singiel „Magnetized” stał się głośnym przebojem, dzięki czemu album dotarł do najpopularniejszych list przebojów w Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Irlandii, Austrii, Czechach, Polsce, Holandii, Niemczech, Hiszpanii, Włoszech, Szwecji, Szwajcarii, Stany Zjednoczone i Nowa Zelandia. Popularny hollywoodzki aktor Kevin Spacey, który zagrał w teledysku Toma Odella „Here I Am”, również znacząco przyczynił się do sukcesu Wrong Crowd. T. Odell zaprezentował ten album melomanom w naszym kraju w 2017 roku, kiedy po raz pierwszy wystąpił na Litwie.

Trzeci album, Jubilee Road, ukazał się jesienią 2018 roku i zadebiutował w pierwszej piątce w Wielkiej Brytanii. Płyta została spopularyzowana przez single „If You Want Love Somebody”, „Half As Good As You” i „Go Tell Her Now”. O tym albumie pan Odell powiedział: „Nie wydaje mi się, żeby to był dokładnie ten rodzaj albumu, który próbowałem nagrać przez całą moją karierę. Obejmował ostatnie dziesięć lat, podczas których komponowałem nowe piosenki i występowałem na całym świecie. Trzy lata temu T. Odell zaprezentował tę płytę na koncercie w Wilnie.

Czwarty i jak dotąd ostatni album studyjny Monster został wydany przez T.Odella w połowie lata 2021 roku. Artysta, przedstawiając album, powiedział: „Utwory tworzyłem tak samo jak wcześniej, ale album nie zaczął nabierać kształtów dopóki nie zacząłem pisać o moich problemach ze zdrowiem psychicznym”.

Autorka piosenek Laurie Blundell i producent Miles James pomogli w stworzeniu piosenek. Nowy album został spopularyzowany singlami „Numb”, „Monster V.1”, „Monster V.2”, „Money” oraz tytułowym utworem „Monsters”. To właśnie tę płytę zaprezentował dziś wieczorem T. Odell podczas koncertu na zamku w Trokach.Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.