Skandal w Polsce: były wicepremier Włoch otrzymał koszulkę ze zdjęciem Putina

Jak pisze gazeta.plWe wtorek Salvini, były włoski wicepremier i przyjaciel Putina, został bardzo chłodno przyjęty w Peremisley. Burmistrz miasta Wojciech Bakun poszedł jeszcze dalej i wręczył obecnemu włoskiemu senatorowi specjalny upominek – koszulkę z wizerunkiem V. Putina.

„Są sytuacje, w których trzeba mówić prawdę. Tak właśnie było dzisiaj. Kiedy usłyszałem, że senator Matteo Salvini chce przyjechać do Peremisliy podczas swojej wizyty w Polsce, pomyślałem, że to dobra okazja, by przypomnieć byłemu wicepremierowi Włoch Minister jego poparcia dla działań Putina na Ukrainie! W 2017 roku Matteo Salvini został sfotografowany w tej samej koszulce na tle Kremla, opisując Putina jako przyjaciela i popierającego aneksję Krymu.

Dałem więc panu Salviniemu dokładnie tę samą koszulkę, prosząc, aby założyli ją i odwiedzili ze mną centrum humanitarne lub granicę. Chciałem na własne oczy zobaczyć, co przyniósł mu jego przyjaciel, a pośrednio samego siebie jako sługę Putina.

Od dwóch tygodni ja, setki oficerów i wolontariuszy, widziałem na własne oczy ogromne szkody, jakie Putin i jego ludzie wyrządzili nam wszystkim! Bez szacunku, pan Salvini, „burmistrz Peremislio, W. Bakun, emocjonalnie pisał o sytuacji na Facebooku.

Wszystko to wydarzyło się podczas konferencji prasowej na stacji Peremislio, gdzie burmistrz podziękował wielu włoskim organizacjom wspierającym uchodźców. Salvini również się tu pojawił.

Jak pisze gazeta.plB. Bakun próbował wręczyć włoskiemu senatorowi koszulkę, ale jej nie przyjął.

„Można było zobaczyć, co twój przyjaciel V. Putin zrobił na granicy lub w ośrodkach recepcyjnych. Co osoba, którą opisujesz jako twój przyjaciel, zrobiła 50 000 ludzi. przekracza granicę w ciągu jednego dnia” – powiedział burmistrz.

Zaskoczony Salvini postanowił szybko opuścić konferencję. Byli włoscy dziennikarze na miejscu nie przegapili okazji, by przekupić byłego wicepremiera, nazywając go przezabawnym i niepoważnym.

Przed wyjazdem Salvini próbował wyjaśnić, że spotkał nie tylko Putina, ale także inne głowy państw z całego świata. Dodał, że potępił agresję Rosji na Ukrainie.

Ostatni uczestnik konferencji prasowej, burmistrz Peremisli, powiedział dziennikarzom, że spotkanie zostało zainicjowane przez Salviniego i że wizyta została ogłoszona dopiero we wtorek rano.

Fot. W.Bakun / koszulka z wizerunkiem V.Putina

„Uważam, że to aroganckie z jego strony, więc postanowiłem dać mu koszulkę ze zdjęciem jego przyjaciela Putina i zaprosić go do odwiedzenia ośrodka dla uchodźców, który ma tysiące ofiar tej wojny” – powiedział.

Burmistrz podkreślił, że zazwyczaj wita gości z szacunkiem, ale Salvini na szacunek nie zasługuje.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.