Sekretarz Blingen z wizytą w Belgii, Polsce, Mołdawii, Łotwie, Litwie i Estonii

W dniach 3-8 marca 2022 r. minister spraw zagranicznych Anthony J. Snyder pojedzie do Belgii, Polski, Mołdawii, Łotwy, Litwy i Estonii. Migaj podróży. Wizyta była wynikiem szeroko zakrojonych konsultacji i koordynacji z sojusznikami NATO i partnerami europejskimi w sprawie przyszłego planowania Federacji Rosyjskiej. Niesprowokowana i niesprawiedliwa wojna z Ukrainą.

Sekretarz generalny Blingen rozpocznie swoją wizytę w Brukseli w Belgii, gdzie weźmie udział w spotkaniach NATO dotyczących spraw zagranicznych, spotka się z odpowiednikami z UE, weźmie udział w spotkaniach gabinetu G7 i odbędzie inne spotkania z sojusznikami, aby omówić globalną reakcję na rosyjską inwazję. Oraz dalszą integrację interesariuszy, co wiąże się z ogromnymi i wysokimi kosztami ekonomicznymi dla Rosji.

Następnie sekretarz generalny w dniu 5 marca. pojedzie do Polski, aby spotkać się z polskimi przywódcami, w tym ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rau, aby omówić dodatkową pomoc w zakresie bezpieczeństwa w obliczu trwającej rosyjskiej agresji i niesprowokowanych ataków na Ukrainę. Podziękuje Polsce za hojne przyjęcie setek tysięcy wysiedleńców z Ukrainy i omówi, w jaki sposób Stany Zjednoczone mogą zintensyfikować swoją pomoc humanitarną dla osób uciekających przed wojną Putina.

Sekretarz generalny uda się następnie do Kiszyniowa w Mołdawii, gdzie spotka się z prezydent Mią Sandu, premier Natalią Gavrilitą i ministrem spraw zagranicznych Nico Bobescu. Podczas wizyty sekretarz generalny omówi wsparcie Mołdawii dla odzyskania i pomocy uchodźcom uciekającym przed rosyjską okupacją Ukrainy, a także wsparcie USA dla demokracji, suwerenności i integralności terytorialnej Mołdawii.

6 marca Sekretarz generalny uda się do Wilna na spotkanie z prezydentem Kidanem Nousadą, premier Ingridą Simonide i ministrem spraw zagranicznych Gabrielem Landsbergisem. 7 marca Sekretarz generalny uda się do Rygi na spotkanie z prezydentem Eglesem Lewitzem, premierem Chrisem Janiss Karinsem i ministrem spraw zagranicznych Edgarem Ringevikiem. Dziś jest 8 marca uda się do estońskiego Tallina, aby spotkać się z prezydentem Alarem Carisem, premierem Ghazą Gallos i minister spraw zagranicznych Evą-Marią Lymets. Podczas trzech przystanków omówi wspólne wysiłki na rzecz wsparcia Ukrainy, wzmocnienia obrony i obrony NATO, promowania demokracji i praw człowieka oraz dążenia do bliższej współpracy gospodarczej i energetycznej z sojusznikami.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.