Sean Penn dotarł do Polski pieszo z Ukrainy: ujawnił, co zobaczył po drodze

Sean Penn przyjechał na Ukrainę, aby nakręcić film dokumentalny o konflikcie zainicjowanym przez Rosję. Ale na razie aktor opuścił już niespokojny kraj – w poniedziałek udostępnił zdjęcie z walizką i plecakiem idąc skrajem autostrady. Zdjęcie przedstawia również obszerną gamę pojazdów, pisze USA Today.

„Dwóch moich kolegów i ja zostawiliśmy samochód na drodze, a następnie pojechaliśmy mile do polskiej granicy” – napisał Penn. „Prawie wszystkie samochody na tym zdjęciu przewożą tylko kobiety i dzieci, większość bez walizek, a samochód jest ich jedynym cennym atutem”.

To prawda, że ​​nagrodzony Oscarem aktor nie ujawnił, dlaczego on i członkowie jego ekipy zdecydowali się opuścić samochód.

Kilka dni po tym, jak rosyjski prezydent Władimir Putin ogłosił „operację wojskową” tego kraju na Ukrainie, Penn opisał trwającą inwazję jako „okrutny i potencjalnie śmiertelny błąd” w oświadczeniu wydanym dla USA Today.

„Jeśli się nie podda, myślę, że Putin popełni najgorszy błąd dla całej ludzkości” – powiedział Penn, dodając, że ukraiński prezydent Wołodymyr Zełenski i naród ukraiński „wyłonili się jako historyczne symbole odwagi i uczciwości. ”. – Ukraina stoi na czele demokratycznego objęcia marzeń. Jeśli zostawimy ją, by walczyła sama, nasza dusza Ameryki zostanie stracona. »

Kancelaria prezydenta Ukrainy poinformowała w czwartek na Facebooku, że aktor i filmowiec uczestniczył w konferencjach prasowych, spotkał się z wicepremier Iryną Wierieszczuk oraz rozmawiał z dziennikarzami i wojskiem na temat rosyjskiej inwazji.

„Sean Penn pokazuje odwagę, której wielu innym, zwłaszcza zachodnim politykom, brakuje” – napisało biuro prezydenta na Facebooku. „Reżyser przyjechał do Kijowa specjalnie po to, by uchwycić wszystkie wydarzenia, które obecnie rozgrywają się na Ukrainie i powiedzieć światu prawdę o inwazji Rosji na nasz kraj”.

Penn również udał się na Ukrainę w listopadzie, filmując linie frontu w obwodzie donieckim. Materiał z wizyty aktora w Siłach Zbrojnych Ukrainy można zobaczyć w materiale z nadchodzącego filmu dokumentalnego, wyprodukowanego przez studio VICE.

Zdobywca Oscara od wielu lat wnosi wkład w międzynarodowe idee humanitarne i antywojenne. utworzył na Haiti organizację pomocową typu non-profit CORE.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.