Rosja przeprowadza ćwiczenia wojskowe na granicy kaliningradzkiej z Polską i Litwą i zdecydowanie ostrzega Zachód

Rosja prowadzi ćwiczenia wojskowe w strategicznym i ważnym porcie Kaliningrad na Morzu Bałtyckim, a rosyjski wiceminister spraw zagranicznych ostrzegł wszystkie państwa europejskie przed ewentualnymi działaniami przeciwko rosyjskiej enklawie.

Aleksander Chruszczow ostrzegł narody Zachodu i Europy przed podjęciem jakichkolwiek działań przeciwko Kaliningradowi i „igraniem z ogniem”.

Dowiedz się więcej o wojnie rosyjsko-ukraińskiej:

Rosyjska agencja informacyjna Interfax poinformowała, że ​​20 myśliwców SU-27 i bombowiec marynarki wojennej SU-24 symulowały szkolenie bojowe na niskim poziomie oraz ataki na cele naziemne i stanowiska dowodzenia.

„Do 1000 żołnierzy i ponad 60 jednostek sprzętu wojskowego przeprowadza testy kontrolne” – cytuje przywódców bałtyckich Rosji Interfax.

mapy Google

Rosja i Białoruś prowadzą ćwiczenia wojskowe od kilku tygodni i dni, aby zaatakować Ukrainę, a Władimir Putin i Siergiej Ławrow twierdzili, że Ukraina nie zostanie zaatakowana, a wojna rozpoczęła się 24 lutego.

Służba prasowa Dowództwa Floty Bałtyckiej Federacji Rosyjskiej nie określiła przyczyn ćwiczenia wojskowego i nie komentowała, kiedy je zaplanowano.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.