Rosja, Lwów, Charków, Rosja grożą „zniszczeniem” bojowników Mariupola

ONZ: Ponad 40 000 innych uciekło z Ukrainy w ostatnich dniach. ludzie

Wiele z prawie 5 milionów. Ludzie, którzy uciekli z Ukrainy, zostali bezdomni, aby wrócić, poinformowała w sobotę UNHCR agencja ONZ, a kolejne 40 000 uciekło z kraju w ciągu ostatnich 24 godzin. ludzie.

Agencja ONZ ds. uchodźców UNHCR poinformowała, że ​​od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji 24 lutego uciekło w sumie 4 836 445 Ukraińców, o 40 200 więcej niż w piątek.

Międzynarodowa Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Migracji (IOM) szacuje, że prawie 215 000 innych obywateli państw trzecich – głównie studentów i pracowników migrujących – również uciekło do krajów sąsiednich, co oznacza, że ​​od początku wojny z Ukrainy uciekło ponad 5 milionów ludzi. ludzie.

Jest to jeden z najszybciej narastających kryzysów humanitarnych i wysiedleńczych.

„Właśnie to do nas dotarło w tamtym czasie. Jednak wielu zostało bezdomnych, aby wrócić, ponieważ zostały zniszczone, uszkodzone lub w niebezpiecznym miejscu” – powiedziała rzeczniczka UNHCR na Ukrainie Karolina Lindholm Billing.

„Mieszkanie jest jednym z obszarów o największym znaczeniu. „Mimo że setki tysięcy ludzi przebywa obecnie w tymczasowych ośrodkach recepcyjnych lub domach zastępczych, które uprzejmie otworzyły swoje drzwi, <...> trzeba znaleźć długofalowe rozwiązania” – dodał urzędnik.

Do Polski uciekło prawie 2,75 mln ukraińskich uchodźców – prawie sześciu na dziesięciu. Do Rumunii dotarło ponad 730 000 osób. ludzie.

Dane UNHCR pokazują, że w lutym prawie 645 000 osób uciekło. w marcu prawie 3,4 mln Ukraińców, a ponad 800 tys. opuściło kraj w tym miesiącu. Ukraińcy.

Około 90 proc. uchodźcy, którzy opuścili Ukrainę to kobiety i dzieci. Mężczyźni w wieku od 18 do 60 lat kwalifikujący się do służby wojskowej nie mogą opuszczać kraju.

Prawie dwie trzecie wszystkich ukraińskich dzieci, także tych, które nadal przebywają w ich kraju, opuściło swoje domy.

IOM szacuje 7,1 miliona. ludzie opuścili swoje domy, ale nie opuścili Ukrainy.

Przed inwazją na regiony kontrolowane przez rząd Ukrainy było 37 milionów. populacja. Liczba ta nie obejmuje ludności z terytoriów kontrolowanych przez Krym anektowanych do Rosji oraz prorosyjskich separatystów na wschodzie kraju.

Oto dane UNHCR dotyczące krajów sąsiednich, do których podróżowali ukraińscy uchodźcy.

Polska

Według UNHCR prawie sześć dziesiątych uchodźców z Ukrainy – łącznie 2 744 778 – przekroczyło granicę Polski.

Wiele osób, które przekraczają granicę przede wszystkim do swoich najbliższych zachodnich sąsiadów, nadal podróżuje do innych europejskich krajów strefy Schengen.

Magdalena Tosheva, rzecznik IOM na przełęczy Medka w południowo-wschodniej Polsce, powiedziała, że ​​uchodźcy nadal potrzebują dostępu do informacji, transportu, mieszkań, zatrudnienia i edukacji, pomimo zmniejszającej się liczby przyjazdów.

„Ludzie zza granicy byli spięci, zmęczeni i zmarznięci” – powiedziała.

„Ludzie bezbronni to głównie kobiety z bardzo małymi dziećmi, bez rozwiązań, tutaj krewni, bez ochronnego środowiska” – dodała Tosheva.

Rumunia

732 473 Ukraińców wkroczyło do sąsiedniej Rumunii. Duża część z nich to osoby, które przejechały przez Mołdawię.

Uważa się, że zdecydowana większość z nich wyjechała do innych krajów.

Rosja

Do Rosji przybyło 484 725 ukraińskich uchodźców.

Ponadto od 18 do 23 lutego do Rosji przybyło 105 000 osób. mieszkańcy prorosyjskich regionów wschodniej Ukrainy, Doniecka i Ługańska.

Węgry

Według agencji ONZ łącznie 454.098 ukraińskich uchodźców przekroczyło dotychczas węgierską granicę.

Moldova

Granica z Mołdawią znajduje się najbliżej największego ukraińskiego miasta portowego, Odessy.

421 130 Ukraińców przekroczyło granicę z tymi krajami spoza UE i jednym z najbiedniejszych krajów Europy.

Większość przybyłych uchodźców to 2,6 mln. ludności, wyjechało dalej do innych krajów, ale ok. 100 tys. pozostało, z czego 50 tys. dzieci. Spośród nich tylko 1800 ma dostęp do szkoły.

Słowacja

332 707 uchodźców ukraińskich przybyło na Słowację z krajów sąsiednich o najkrótszej granicy z Ukrainą.

Białoruś

22 827 uchodźców uciekło na Białoruś, bliskiego sojusznika Rosji.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.