Rosja i Ukraina bezpośrednio: Litwa i Polska prowokują Putina, a Ukraina wzywa UE Świat

Rosja i Ukraina bezpośrednio: Litwa i Polska wywołują oburzenie Putina, a Ukraina wzywa UE do wiedzy o świecieGroźby Rosji dotyczące inwazji na Ukrainę postawiły Chiny w niepewnej sytuacji dyplomatycznej, ponieważ prezydent Xi Jinping jest gotowy ustąpić z Władimira Putina.

Na początku tego miesiąca chiński prezydent Xi Jinping zasygnalizował rosnące poparcie dla rosyjskiego prezydenta Władimira Putina, w tym sprzeciw wobec rozszerzenia NATO.

Jednak gdy wojska wkraczają na Ukrainę, Jinping stara się utrzymać te bliskie więzi, jednocześnie równoważąc obawy wewnętrzne i stosunki europejskie.

Bonnie Glaser, dyrektor programu azjatyckiego w German Marshall Fund w Stanach Zjednoczonych, powiedziała Al Jazeera: „Chiny zawsze ceniły suwerenność w swojej polityce zagranicznej; nie chce być kojarzona z działaniami Moskwy.

„W rzeczywistości koszty relacji USA-UE i ich globalna reputacja są takie same.

„Jednak ma ważne relacje z Rosją i nie chce im zaszkodzić. Myślę, że to jest główne wyzwanie dla polityki zagranicznej Xi Jinpinga”.

Chiński minister spraw zagranicznych Wang Yi powiedział w sobotę, że należy szanować suwerenność, niezależność i integralność terytorialną każdego kraju.

„Mamy szczerą nadzieję, że dialog i konsultacje znajdą rozwiązanie gwarantujące bezpieczeństwo i stabilność w Europie”.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.