Rimvydas Valatka. Przełamać Bałtyk?

Po generale podążającym za rosyjskim okrętem wojennym, co sześć dni. Wojna, którą Putin zaplanował w karykaturze Hitlera jako wojnę trzydniową. Jeśli sam Reichsführer Rashy nie jest narkomanem, to czym jest uzależnienie od narkotyków?

Rosyjska machina wojenna zdolna do walki tylko z kobietami i dziećmi za pomocą rakiet 3 miesiące temu, otrzymuje drewno opałowe, którego nie otrzymała od lata 1941 roku.

Spójrzmy prawdzie w oczy: 23 lutego, dzień przed inwazją na Ukrainę, wszyscy członkowie NATO pytali o możliwość zaopatrzenia Ukrainy w czołgi, niszczyciele i działa artyleryjskie ze strachu padłyby pod stół – uj, oj i aj ne.

Co za czołg. Z wyjątkiem państw bałtyckich, Wielkiej Brytanii, Polski i Stanów Zjednoczonych, którym przed wojną udało się sprowadzić na Ukrainę kolejną lotkę i oszczep, pozostali członkowie bloku, ubrani w przychylne Rosji pacyfistyczne więzy, wyciągnęli męską piosenkę „The słońce zawsze świeci”.

Putin rządził światem zachodnim. Czy pamiętacie Niemcy, jakby wciąż za małe na zastraszanie norstriami cierpienia Ukraińców, które w przededniu wojny dały Ukrainie 6000 hełmów? Kanclerz Scholz jest teraz zmuszony do uzasadnienia, dlaczego jego rząd nadal nie dał Ukrainie obiecanych czołgów.

Po generale podążającym za rosyjskim okrętem wojennym, co sześć dni. Wojna, którą Putin zaplanował w karykaturze Hitlera jako wojnę trzydniową. Jeśli sam Reichsführer Rashy nie jest narkomanem, to czym jest uzależnienie od narkotyków?

Polska i Czechy wysyłają czołgi na Ukrainę. Czechy naprawiają zniszczone w walce czołgi. Słowacja dostarcza baterie przeciwlotnicze. W Stanach Zjednoczonych – perkusyjne systemy ognia i haubica dalekiego zasięgu 155 mm. Australia – nowoczesna zbroja. Haubica 155 mm jest wysyłana przez Kanadę i Belgię. Nawet Francja i ta pamiętała, że ​​mają haubice samobieżne 155 mm, a może z Ukrainą.

Johnson w ogóle złapał haczyk. Jeśli jeszcze nic nie dałeś Ukrainie, to tylko wojownicy. Tak, NATO zaszło tak daleko, by dostarczać części zamienne do myśliwców. Nie można jednak wykluczyć, że pod koniec wojny ukraińscy piloci wojskowi będą latać na myśliwcach F-15.

A gdyby Zełenski zapytał Tomahawa podczas dzisiejszej wizyty sekretarzy obrony USA Blinkena i Austina (czy czujesz poziom?), odpowiedź nie brzmiałaby ani j, och, ani naprawdę nie.

Finlandia i Szwecja chcą wstąpić do NATO. Państwa całkowicie neutralne, w których rankiem 24 lutego możliwość przystąpienia do NATO, jeśli zostanie rozważona, jest tylko teoretyczna. Ćwiczenie umysłu. Dziś 112 członków fińskiego parlamentu zadeklarowało swoje zaangażowanie we wspieranie członkostwa w NATO, przy zaledwie 12 przeciw.

W ciągu 60 dni wojny z Putinem Szwedzi, a zwłaszcza Finowie, pogrzebali tak cenną neutralność dla Moskwy. Rasha próbował zastraszyć padlinożerców do granicy fińskiej. Finowie zareagowali jak Kozacy siečscy na tureckiego sułtana, sprowadzając na rosyjską granicę stosy starych pralek i lodówek. Rój, maruderzy.

Uchwyćmy drugi fakt. Putin, na parze rosyjski imperializm, był jednym z publicznych celów wojennych odpędzających duchy NATO. Tak, to duch. Politycy z byłych krajów NATO nigdy nie przyjęliby Ukrainy do NATO. A czy Ukraina nie zaakceptuje po tej wojnie to już pytanie.

Ale jeśli Finlandia zostanie członkiem NATO, tego lata NATO nie będzie widmem w północnej Rosji. Prawdziwy. Plus 1269 km granicy z NATO. Przerwa w Dnieprze prowadzi do ostatniej przerwy w krajach bałtyckich, która rozpoczęła się w 1988 roku. Prowadzisz? Czy możemy mówić o pęknięciu na Północnym Atlantyku?

Zło bije na co dzień, a dobro w zasadzie nigdy. Czy tak jest w zasadzie?

Złe drzwi Moskwy w Europie są wciąż otwarte dla pary rosyjskiego imperializmu. Tylko poważnie wymuszony. Tak, doradcy Putina są zmuszeni przymykać oko. Ale to nie oni z łatwością puszczą sutek Moskwy. On to wie: Europa jest pełna naiwnych frazesów: nie mylmy handlu z polityką i sportem, a najbardziej kulturalne są Mordorskie Balkony.

Ukraiński żółto-niebieski piorun uderzył. Mam zupełnie inne szczyty niż przed wojną, są naprawdę piękne. Ale są też korzenie.

Ale jeśli Finlandia zostanie członkiem NATO, NATO nie będzie już duchem w północnej Rosji. Prawdziwy. Plus 1269 km granicy z NATO. Przerwa w Dnieprze prowadzi do ostatniej przerwy w krajach bałtyckich, która rozpoczęła się w 1988 roku. Prowadzisz? Czy możemy mówić o pęknięciu na Północnym Atlantyku?

Francja jest u bram piekła Putlera i nawet jeśli Le Pen-le Puten ma dziś trudności, jego elektorat nie zamierza odejść. Niemcy stoją u bram piekielnych Putlera, tak blisko wdychania oparów dorsza Cyryla. Kacler Scholz twierdzi, że Bundesver nie ma nic do zaoferowania Ukrainie. Przemysłowcy odpowiadają, że kanclerz przemawia na wietrze. Scholz następnie śpiewa hymn o III wojnie światowej i nieprzerwanym NATO.

Hiszpania nie boi się wojny, Słowenia się nie boi, nawet Cypr. Dostawa broni na Ukrainę. A kanclerz Scholz i Niemcy się boją. Albo że myślimy, że się boimy. Co musi chować pszczoła, aby nie bać się pojawienia się całkowicie tchórzliwego stojącego w Berlinie na stoisku „Bądź odważny jak Ukraina”?

Oddział w pobliżu Kościoła Bałtyckiego i generała FSB Gundiajev na Litwie nie przekracza wzgórza. Zupełnie nie. Jak maruderzy z okupacyjnej armii maruderów na placach miasta.

A w jaki sposób Matthoshaitis i jego armia wykorzystują swoje ciała w Rosji, nawet przykrywając się ciałami ukraińskimi? Burmistrz Kowna stał się już tą samą chodzącą anegdotą co Putin, ale nie wycofuje się z Rosji, choć ginie. Największe sowieckie zakłady pracy, należące do rodziny burmistrza Kowna, do ostatniego tchu z krabowym krokiem Reichsführera?

A ile jest takich pomocy dla złodziei z Putina i Łukaszenki na samej Litwie – w naszych bankach, kancelariach prawnych, sądach? Przynajmniej tak myślę? Jak byście zareagowali na odwrotny przypadek sprawy Matyoszaja – nasi biznesmeni nie chcą, aby ich pieniądze trafiły do ​​dyktatora, ale nasz bank, a nawet sąd uważają, że tylko torpedy Łukaszenki otrzymają 1,2 mln. euro?

UAB Arginta Engineering od kilku lat pracuje nad finansowanymi przez EBOR projektami uzdatniania wody na Białorusi. Jest teraz zmuszona walczyć z Luminor Bank, aby utrzymać swoje pieniądze z dala od białoruskiego reżimu.

Według Arginta Engineering bank chce przekazać 1,2 mln. Łukaszenka jest blisko społeczeństwa białoruskiego. Pomimo tego, że arbiter FIDIC powołany przez Międzynarodową Federację Inżynierów Konsultantów uznał prawo litewskiej spółki do otrzymania 1,6 mln. Wynagrodzenie za wykonaną pracę i odrzucenie wniosku o 1,492 mln euro złożonego przez Witebską Gospodarkę Wodną. roszczenie w euro.

Jak nie pamiętać o sprawie, kiedy minister sprawiedliwości R.Šimašius zastosował się do wniosku Łukaszenki o ekstradycję dysydenta A. Beliackiego na Białoruś, oskarżonego o „naruszenie operacji monetarnych”. Obrońca praw człowieka spędził cztery lata w więzieniu z winy dyktatora.

Przedsiębiorcy obawiają się, że wileński Sąd Okręgowy zagra po stronie białoruskich złodziei. Czy można uwierzyć w taką historię po tylu pakietach sankcji UE? Może Argentina Engineering kłamie? A jeśli okaże się, że ma rację?

Jak nie pamiętać o sprawie, kiedy minister sprawiedliwości R.Šimašius zastosował się do wniosku Łukaszenki o ekstradycję dysydenta A. Beliackiego na Białoruś, oskarżonego o „naruszenie operacji monetarnych”. Obrońca praw człowieka spędził cztery lata w więzieniu z winy dyktatora.

Czy Minister Gospodarki i Innowacji, Bezpieczeństwa Państwa i Bank Litwy, Sąd Najwyższy nie powinien przynajmniej zainteresować się Arginta Engineering? Może są inne podobne przypadki? Czy natychmiast kontaktujesz się z dziennikarstwem śledczym?
Szczyty czy korzenie? Odnotowujemy trzeci fakt. Jednym z wątków tej opowieści może być to, jak Europejczyk dzielił żniwa z niedźwiedziem.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.