Rewelacyjna atrakcja na starcie Wimbledonu dla Polaka domagającego się fantastycznego powrotu

W fantastycznym pięciosetowym thrillerze H. Hurcach 6:7 (4), 4:6, 7:5, 6:2, 6:7 (8) spadł z nieprzewidywalnym Hiszpanem Alejandro Davidovich Fokin (ATP-37) i stał się jednym z największych lat katastrofy Wimbledonu.

Na papierze jedno z najbardziej intrygujących starć w pierwszej rundzie z pewnością nie zawiodło, ale we współczesnym tenisie prawie nie ma punktów zwrotnych w takich wydarzeniach.

W trzecim secie 23. Hiszpan prowadził 5:3 i miał trzy w 40:0. punkt meczowy, ale wszystko zmieniło się błyskawicznie. A.Davidovich jako pierwszy uwierzył w zwycięstwo piłka meczowa postanowił zażartować i zagrał między nogami, ale nie udało mu się, a jego szybko startujący przeciwnik wygrał pięć z rzędu i przeszedł do pushu.

Hurkač, który przejął kontrolę nad spotkaniem w piątym secie, potrafił już „zamknąć” spotkanie swoimi relacjami (5:4), ale mu się to nie udało i ostatecznie popadł w dramatyczne przedłużenie.

Szanse 25-letniego polskiego tenisisty na pokonanie przez ekspertów Wimbledonu były największe po Novaku Djokovicu, Rafaelu Nadalu i Matteo Berrettinim, a wielu liczyło na to, że Hurkač w półfinale z Nole gracz jest zmuszony do załadowania swojej walizki po pierwszej rundzie.

Dziennikarz tenisowy Bastien Fahan zwrócił uwagę na „przekleństwo Halle” – w ciągu ostatnich 12 lat nawet sześciu mistrzów tego turnieju serii ATP 500 w Niemczech nie zdołało przebić się przez pierwszą barierę Wimbledonu, choć oba turnieje rozgrywane są na tej samej trawie.

A.Davidovichius Fokina pokonał Polskę po raz trzeci w pięciu wzajemnych bitwach na ATP Tour. Hiszpana, który w tym roku dotarł do finału Monte Carlo Masters, przywita Czech Jiri Vesely (ATP-68).

Casper Ruud (ATP-6), który miał trzecią ligę, dotarł do drugiego etapu turnieju bez większych dołków. Norwegia 7:6 (1), 7:6 (9), 6:2 z Hiszpanem Albertem Ramos-Vinola (ATP-39).

Hiszpański tenisista Pablo Carreno Busta (ATP-20), który nie dokończył meczu z Dushanem Lajoviciem (ATP-64) z powodu kontuzji, również odpadł.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.