Przewoźnikom zaleca się omijanie zablokowanego przejścia granicznego na granicy polsko-białoruskiej Biznes

Tutaj aktywiści blokują ciężarówki jadące przez Polskę na Białoruś i Rosję, przewożące towary nieobjęte sankcjami Unii Europejskiej (UE). Wymaga to rozszerzenia sankcji UE, w tym na tranzyt towarów drogą lądową.

Andrius Burba, sekretarz ds. innowacji i polityki transportowej stowarzyszenia Linava, wzywa firmy transportowe i logistyczne do starannego wyboru tras przewozu towarów, aby uniknąć długich kolejek, które utrudniają pracę kierowcom ciężarówek.

„Branża transportowa jest przeciwna wojnie rosyjskiej na Ukrainie i potępia rozlew krwi. Firmy transportowe i logistyczne udzielają Ukraińcom wszelkiego rodzaju pomocy – pomoc humanitarna jest przewożona ciężarówkami, ludzie ofiarowani na rzecz „Ukrainie są w pułapce, a firmy transportu pasażerskiego pomagają uciekającym kobietom wojna z dziećmi, osobami starszymi i niepełnosprawnymi o przyjazd na Litwę Aby nieść pomoc, trzeba pracować, a praca przewoźników polega na dostarczeniu towaru do klientów – tłumaczy A. Burba.

Według niego litewscy przewoźnicy, podobnie jak inne kraje europejskie, przestrzegają sankcji, zasad i ograniczeń ustanowionych przez Wspólnotę i przewożą tylko towary, które nie podlegają sankcjom UE.

W tym przypadku, powiedział, najważniejsze jest to, że truckerzy mogą wykonywać swoją pracę i nie tkwić w kolejkach. Zbierane są informacje o liczbie kierowców ciężarówek, którzy zostali unieruchomieni w punkcie kontroli granicznej, aby w razie potrzeby zapewnić im niezbędną pomoc.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych sąsiedniej Polski poinformowało w weekend, że kontrole graniczne zostaną zaostrzone, aby zapobiec obchodzeniu sankcji na niektóre grupy towarów.

„Informacja prasowa” to biuletyn tworzony i rozpowszechniany przez agencje prasowe, osoby prawne i osoby fizyczne na temat aktualności usług, produktów, firm lub instytucji itp. Decydując się na publikację treści, UAB 15min bierze pod uwagę istotność informacji, korzyści dla społeczeństwa i interes publiczny. UAB „15min” nie otrzymuje wynagrodzenia za publikację tej treści. Redakcja ma prawo do redagowania, skracania, uzupełniania oraz usuwania linków i tytułów w tekście.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.