Przedstawiciele 40 krajów spotkają się w Niemczech, aby porozmawiać o wzmocnieniu obronności Ukrainy

Zdjęcie: IMAGO / Scanpix

We wtorek w Niemczech odbędzie się spotkanie na wysokim szczeblu 40 krajów, aby omówić wzmocnienie obrony Ukrainy.

Według przywódcy Pentagonu Ukraina może wygrać wojnę z Rosją, jeśli ma niezbędne środki i wsparcie.

Spotkanie, które odbędzie się w amerykańskiej bazie lotniczej Ramtein w południowo-zachodnich Niemczech, skupi się na kwestiach, które mogą zwiększyć zdolności i zdolności sił ukraińskich, powiedział sekretarz obrony USA Lloyd Austin po wizycie w Kijowie.

Wierzymy, że mogą wygrać, jeśli mają odpowiednią rangę i odpowiednie wsparcie, mówi Austin.

W trakcie rozmów Niemcy zasygnalizowały, że są gotowe wesprzeć transfer czołgu na Ukrainę. Byłaby to znacząca zmiana w ostrożnej polityce Berlina w zakresie wsparcia militarnego dla Kijowa.

W weekend Austin i sekretarz stanu USA Antony Blinken udali się do Kijowa po raz pierwszy od rosyjskiej inwazji na Ukrainę i spotkali się z ukraińskim prezydentem Wołodymyrem Zełenskim.

Stany Zjednoczone są już głównym dostawcą międzynarodowej pomocy wojskowej dla Ukrainy.

Zobowiązali się zrobić wszystko, co możliwe, aby zapewnić im (Ukraińcom) wsparcie, artylerię i amunicję, które będą skuteczne na tym etapie walki, powiedział Austin na konferencji prasowej w Polsce.

Kijów poszukuje ciężkiej artylerii i czołgu, aby odeprzeć atak sił rosyjskich próbujących przejąć kontrolę nad południowymi równinami i wschodnim regionem Donbasu.

Jednak sprzęt wojskowy produkcji rosyjskiej, z którego Ukraińcy potrafią korzystać, jest obecnie rzadkością.

Kraje europejskie, które posiadają zapasy rosyjskiego sprzętu wojskowego, przekazały go już Kiżowowi. Według towarzyszącej dziennikarzowi amerykańskiej sekretarz, często otrzymywali na ręce nową generację amerykańskiego sprzętu wojskowego.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.