Prezydent weźmie udział w szczycie trzech inicjatyw morskich w Rydze

Prezydent Gitan Nauseda weźmie udział w siódmym szczycie trzech inicjatyw morskich i forum biznesu w Rydze w poniedziałek.

Prezydent Gitan Nauseda weźmie udział w siódmym szczycie trzech inicjatyw morskich i forum biznesu w Rydze w poniedziałek.

Głównymi tematami tegorocznego szczytu są wsparcie dla Ukrainy i jej pomoc w odbudowie zniszczonej wojną infrastruktury, a także strategiczne projekty infrastrukturalne regionu, współpraca w dziedzinie energetyki, gospodarki i cyfryzacji – zapowiedziała prezydencja.

Oprócz Litwy i Łotwy w poniedziałkowym i wtorkowym szczycie i forum biznesowym wezmą udział przedstawiciele Estonii, Polski, Austrii, Bułgarii, Węgier, Rumunii, Słowacji, Chorwacji, Słowenii i Czech.

Trzy inicjatywy morskie skupiają dwanaście krajów UE: Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Węgry, Łotwę, Litwę, Polskę, Rumunię, Słowację i Słowenię . Strategicznymi partnerami inicjatywy są Stany Zjednoczone, Niemcy i Komisja Europejska.

Inicjatywa ma na celu przyspieszenie rozwoju i konwergencji regionu poprzez zwiększenie łączności uczestniczących krajów w obszarach transportu, energii i cyfryzacji, w szczególności na osiach Północ i Południe, oraz wzmocnienie spójności w UE i powiązań transatlantyckich między UE i Stany Zjednoczone.


Zelene Stidolphe

"Certyfikowany fan sieci. Przedsiębiorca. Entuzjasta muzyki. Introwertyk. Student. Zły pisarz."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.