Premier Polski: Jeśli Ukraina nie obroni swojej wolności, Europa zostanie obalona

Premier Polski Mateusz Morawiecki. Zdjęcie: Darius Januis (LRVK)

Jeśli Ukraina nie obroni swojej wolności i suwerenności, normalne życie nie zostanie skompromitowane, bo Europa okaże się słaba – powiedział w poniedziałek premier Polski Mateusz Morawiecki. Podkreślił również konieczność nałożenia przez Rosję nowych sankcji.

Jego zdaniem sankcje wobec Rosji były nieskuteczne, ponieważ zwyciężył kurs rubla. Jednak niektórzy eksperci nie zgadzają się z tą oceną. Według niego kurs rubla w Moskwie jest sztucznie utrzymywany i nie odpowiada rzeczywistości.

Niektórzy przywódcy (Państwa V) już mówią o popadnięciu w złe życie pod presją europejskich firm – powiedział szef polskiego rządu powołując się na Polsat News. Nie będzie takiego składu, jeśli Ukraina nie będzie bronić swojej wolności, jeśli Ukraina nie będzie bronić swojej suwerenności, bo wtedy Europa pokaże swoją słabość, Europa zostanie zestrzelona, ​​Europa będzie bezzębna, nie będzie w stanie działać na jej rzecz. fundamentalna i uniwersalna wartość, taka jak wolność, .

Wezwał również do wprowadzenia bardziej realnych sankcji wobec Rosji i dodatkowych funduszy unijnych dla istniejących przedsiębiorstw, aby stworzyć bardziej normalne życie.

W Europie panuje idea, że ​​jak sugeruje literatura rosyjska, można trzymać się cnoty i zarabiać ruble. Nie, drodzy przywódcy europejscy, którzy tego nie rozumieją. Stracisz cnotę, rubla nie zyskasz – mówi pan Morawieckis.

Według niego nierozsądne jest wierzyć, że będziemy żyć w pokoju z Władimirem Putinem i Rosją.

nie ma powrotu. Jest strasznym i brutalnym agresorem, powiedział, dodając, że Rosja codziennie otrzymuje dowody zbrodni wojennych.

Musimy pozostać zjednoczeni i rano działać z Rosją, musimy skonfiskować jej bogactwo. I jest źródłem świeżych pieniędzy. Wydaje mi się, że żyję już od kilku tygodni. Samo chłodzenie nie pomoże. Konfiskata mienia jest konieczna, by pomóc odbudować Ukrainę – mówi polski premier.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.