Premier: Polska zniesie wiele ograniczeń koronawirus od marca

„Po konsultacji z lekarzami i obserwuje, co dzieje się w innych krajach, możemy znacząco zmienić swoją politykę restrykcyjną, możemy zrezygnować z ograniczeń, które za nami przez kilka miesięcy.” – powiedział w środę został on reporterów Pan Morawiecka.

Podczas gdy maski będą nadal wymagane w miejscach publicznych, w tym w sklepach i transporcie publicznym, zniesione zostaną ograniczenia dotyczące liczby odwiedzających sklepy, restauracje i instytucje kulturalne. Kluby nocne i dyskoteki będą mogły być otwarte, a instytucje publiczne nie będą już musiały pracować zdalnie.

„Coraz więcej krajów znosi ograniczenia, jednocześnie zachęcając ludzi do szczepień. Dziś znosimy wiele ograniczeń, ale zostawiamy najważniejsze miejsce” – powiedział Morawieckis.

W Polsce w środę wykryto 20 456 nowych przypadków koronawirusa i 360 innych zgonów związanych z infekcją.

Według danych Ministerstwa Zdrowia od początku pandemii wirusów w kraju ofiarami padło łącznie ponad 110 tysięcy osób. Prawie 66% było w pełni zaszczepionych. populacji dorosłych i ma jeden z najniższych wskaźników szczepień w Unii Europejskiej (UE).

Żadna część niniejszej publikacji nie może być powielana bez pisemnej zgody firmy ELTA.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.