Potężny wiatr przeszył Polskę, zabijając cztery osoby

Strażacy interweniowali do godziny 15.00. 30 minut. W czasie litewskim 3,2 tys. wzywa.

Wszystkie cztery osoby zginęły na Dolnym Śląsku.

Jedna osoba zginęła, gdy minibus przewrócił się na drodze, a murarz zginął, gdy zawaliła się niedokończona ściana.

W mieście Wrocław na samochód spadło drzewo.

– W incydencie zginęły dwie osoby – powiedział PAP rzecznik straży pożarnej Karol Kierzkowski.

Państwowa Służba Meteorologiczna ostrzega przed niebezpieczeństwem silnych wiatrów w niemal wszystkich regionach Polski.

Burza, która nawiedziła Europę Zachodnią, przyniosła silne wiatry

Przy silnych wiatrach szalejących na północy Francji, Holandii i Belgii, w czwartek ćwierć miliona gospodarstw domowych we Francji nie miało prądu, ani pociągu łączącego Normandię z regionem Paryża.

Lokalne media poinformowały, że cztery osoby zostały ranne w holenderskim mieście Barendrecht na południowych obrzeżach Rotterdamu przez hałaśliwe dachówki i drzewa podczas pierwszych podmuchów wiatru.

Według zdjęć zamieszczonych w Internecie burza, która uderzyła w atlantyckie wybrzeże Bretanii w środowe popołudnie, przesunęła się w nocy na wschód, kręcąc drzewami i rozrywając dachy. Francuska Narodowa Służba Meteorologiczna potwierdziła w czwartek ostrzeżenie przed burzą na północnym wschodzie kraju w pobliżu granicy z Niemcami, Belgią i Luksemburgiem.

Według meteorologów wiatry w normandzkim mieście Fecano osiągały prędkość 175 km/h.

Przemieszczone drzewa zawaliły się na liniach energetycznych, pozostawiając 250 000 ludzi bez prądu. obudowa, określa Enedis.

Według krajowego operatora kolejowego SNCF, ruch kolejowy został zakłócony w Normandii i regionie Szampania-Ardeny, a także na niektórych liniach podmiejskich w regionie Paryża.

Pociąg został również zakłócony w Holandii w czwartek rano z powodu zablokowania linii przez przesunięte drzewa.

Strażacy w belgijskim mieście Westeruck, niedaleko granicy z Holandią, napisali na Twitterze, że w ciągu nocy otrzymali dziesiątki telefonów, aby poradzić sobie ze skutkami burzy.

Niemiecka państwowa służba meteorologiczna ostrzegła o 105 km na godzinę. podmuchy wiatru na północy i północnym wschodzie kraju w czwartek i do 120 km/h. szybkie wiatry w regionach górskich. Jednak do tej pory nie zgłoszono żadnych poważnych obrażeń.

W Delmenhorst, w północno-zachodnich Niemczech, mężczyzna został poważnie ranny przez zwaloną gałąź w środę wieczorem. W czwartek wieczorem pociąg towarowy zderzył się z upadłą gałęzią na przedmieściach Bonn w Bad Godesberg.

Na wszelki wypadek zamknięto na ten dzień dwa berlińskie ogrody zoologiczne, a zwierzęta przeniesiono na teren.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.