Poseł na Sejm wracający z Ukrainy: jak tylko Ukraińcy zwolnią miejsce, odkrywają masowy grób

Posłowie naszego Sejmu byli częścią delegacji parlamentarzystów z jedenastu krajów. Wśród uczestników znaleźli się Raimundas Lopata, przewodniczący Seimas Future Committee oraz Lukas Savickas, poseł Seimas.

Taka wizyta jest konieczna, aby wyrazić poparcie dla Ukrainy, wysłuchać informacji z pierwszej ręki oraz by powracający parlamentarzyści mogli porozmawiać o tym, co się dzieje i zachęcić swoje rządy do pomocy Ukrainie.

„Właśnie to wtedy do nas dotarło. Zgromadził parlamentarzystów zjednoczonych na rzecz Ukrainy w celu wyrażenia swojego poparcia, konkretnych punktów, które mogłyby pomóc Ukrainie. „Misją parlamentarzystów, już w ich kraju, jest mówienie o tym, co się naprawdę dzieje, o wsparciu, jakiego potrzebuje Ukraina itp.” – powiedział R. Łopata.

Sami Ukraińcy z niecierpliwością czekali na wizytę parlamentarzystów.

„Przede wszystkim celem wizyty jest zapewnienie Ukrainie naprawdę silnego i szerokiego poparcia i poparcia w różnych krajach, co jest również w Parlamencie Europejskim – dopiero niedawno przyjęta rezolucja. Przybycie parlamentarzystów tych krajów było symbolicznie ważne dla strony ukraińskiej. Nie bez powodu jasno nam i naszym partnerom zakomunikowano, że bliskość, przebywanie na terytorium Ukrainy to jasny przekaz, że „Europa jest blisko z Ukrainą. w terenie w sprawie konkretnej pracy, którą należy wykonać, jasny sygnał, że należy kontynuować i wzmacniać pomoc humanitarną i wojskową, ale musi również nastąpić znaczne zwiększenie znacznych sankcji, a także muszą istnieć konkretne i jasne terminy przejścia do europejskiego Musimy też rozpocząć przygotowania do odbudowy Europy” – powiedział L. Savickas.

Mieliśmy okazję zapoznać się z finalizowanym raportem, który szczegółowo opisuje każdy przypadek znęcania się, gwałtu i uprowadzenia dziecka.

Zdaniem parlamentarzysty na Ukrainę napłynęła radość ukraińskich polityków, którym nie brakuje odwagi do walki oraz szok na widok informacji o masowych grobach i informacji o brutalnych gwałtach.

„Różne uczucia. Zabawnie było widzieć ukraińskich polityków, którzy nie stracili rozumu, zdecydowani walczyć więcej. Brutalna nienawiść między nimi do Rosji. Te tragiczne miejsca, masowe groby, celowe wyburzanie budynków cywilnych… to wszystko po tym trudno cokolwiek powiedzieć.Mieliśmy również dostęp do raportu Rzecznika ds. Równości Płci, w którym wyszczególniono prawie wszystkie zarejestrowane gwałty, gwałty na dzieciach, gwałty na kobietach, porwania itp. Wiesz, nie możesz kontynuować czytania strona po konferencji, innymi słowy, szokuje” – powiedział R.Lopata.

Posłowie na Sejm, którzy odwiedzili Ukrainę, także sami byli świadkami wydarzeń.

Pełny raport LNK – na filmie:


Prokuratorzy z Litwy, Polski i innych krajów europejskich również pomagają ukraińskim prokuratorom w rejestrowaniu zbrodni wojennych.

Rosja nie obliczyła, że ​​nowoczesna technologia, w szczególności amerykański sprzęt satelitarny, pozwala uchwycić praktycznie wszystko, co dzieje się na Ziemi, w tym numery jednostek, twarze itp.

„Rozpoczęły się prace naprawcze i zwróciła się do nas Rada (Rada Najwyższa Ukrainy – wyd. przeszłość.) Przewodniczący Komisji Spraw Zagranicznych, prosząc o pomoc naszych prokuratorów. Szczerze mówiąc, od końca marca nasi prokuratorzy w Polsce, Polsce i innych krajach pomagają ukraińskim prokuratorom rejestrować wszystkie te przestępstwa, ponieważ liczba masowych grobów rośnie. Tylko Ukraińcy wyzwalają jakikolwiek teren – znajdują się masowe groby. Rosja najwyraźniej nie zdołała obliczyć, że nowoczesna technologia, w szczególności amerykański sprzęt satelitarny, może uchwycić praktycznie wszystko, co dzieje się na Ziemi, w tym numery jednostek, twarze itp. Aby materiał był zdecydowanie, rozgłos tych nazw jest również bardzo ważnym momentem ”- powiedział poseł Seimasu.

Oprócz broni najważniejsze dla Ukraińców jest to, że Unia Europejska zatwierdziła embargo na rosyjskie surowce energetyczne.

„Przede wszystkim Ukraina się broni i musimy zrobić wszystko, aby była jak najbardziej efektywna. Musimy też mówić o całkowitym embargu na rosyjskie surowce energetyczne, co jest bardzo ważnym przesłaniem do wysłania w sprawie zasadniczej zmiany sankcji polityka To nie przypadek, że odpowiednia rezolucja została już przyjęta przez Parlament Europejski, a my, politycy, musimy zebrać koalicję polityków, aby te sankcje były skutecznie wdrażane i egzekwowane przez parlament narodowy. zrezygnować z polityki inkluzywnych sankcji Oczywiście bardzo ważne jest, aby mówić o przyszłości Ukrainy w Unii Europejskiej, przyszłości, w której mówimy o odbudowie Ukrainy ”- powiedział L. Savickas.

Zapytany, czy obecne sankcje wobec Rosji są wystarczające, Savick powiedział, że trudno jest określić „adekwatność”, ale skupiono się na embargowaniu zasobów energetycznych dla Rosji.

„Słowo »dość« jest bardzo złożone, zwłaszcza gdy widzisz to, co tam zobaczyłeś, prawdopodobnie bardzo trudno jest mówić o jakiejś sprawiedliwości, ale musisz iść dalej, a to jest ważne pod względem czasu i pozycji zasady. To świetny znak, że Parlament Europejski przyjął ważne stanowisko, które członkowie UE muszą znaleźć sposób na jak najszybszą realizację.Embargo na surowce energetyczne byłoby jednym z najważniejszych ostatnich symbolicznych postępów, który byłby bardzo jasne przesłanie, że stanowisko jest jasne, a polityka wojskowa, humanitarna, sankcji i integracyjna w UE jest ograniczona w czasie i od tego momentu.

Według Łopaty wszystkie wstępne procedury związane z rosyjską agresją są w toku, ale wymaga to czasu, a Ukraińcy są zdeterminowani, by walczyć do końca.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.