Polski klub powtórzył sukces Ligi Mistrzów w piłce siatkowej Sport

W niedzielnym finale „Azoty-ZAKSA” w Lublanie (Słowenia) 3-0 (25:22, 25:20, 32:30) okazało się mieć przewagę nad Trentino (Włochy).

W pierwszym secie doszło do remisu i dopiero pod koniec siatkarka Azoty-ZAKSA ostatecznie obroniła się przed atakiem rywalek i zdobyła dwa punkty z rzędu. W drugim secie przewaga polskiej drużyny była już bardziej widoczna i nie było wielkiego dramatu – informuje Litewski Związek Piłki Siatkowej.

Już trzeci set przypomniał mi prawdziwą atmosferę finału. Obie drużyny pokazały świetną grę, a zwycięzców ujawniono pokonując 30 punktów. Ostatecznie zwycięski punkt zdobyła siatkarka Azoty-ZAKSA, która obroniła trofea Ligi Mistrzów.

Kamilas Semeniukas został uznany za Najcenniejszego Finalistę. Zdobył 27 punktów. Bułgar Matejus Kaziyskis był najbardziej produktywnym zawodnikiem włoskiej drużyny (16 punktów).

Zespoły te grały także w zeszłym roku w finale Ligi Mistrzów. Wtedy polska drużyna świętowała zwycięstwo 3:1.

Azoty-ZAKSA zostały czwartym klubem, który obronił tytuł Ligi Mistrzów. Klub Trentino zrobił to trzy razy z rzędu) (2009-2011). Grał w finale Ligi Mistrzów po raz szósty.

Piąty triumf Vakifbanku

W finale Ligi Mistrzów Kobiet stambulski klub Vakifbank (Turcja) 3:1 (25:22, 25:21, 23:25, 25:21) pokonał zeszłorocznego mistrza „A. Carraro Imoco (Włochy).

Turcy w pierwszym secie cały czas prowadzili, ale włoska drużyna nie dała im odetchnąć i dalej wyrównała wynik. Jednak ostatni raz remisowy wynik to 20:20. W tym czasie drużyna Vakifbank zagrała dokładniej i wygrała seta.

W drugim secie Turcy wykorzystali włoskie błędy w odbiorze i dostawie i jeszcze bardziej zbliżyli się do tytułu. Jednak ekipa Imoco pod wodzą Paolo Egona odwróciła fabułę w trzecim secie i złagodziła zaległości.

Był to jednak tylko dodatkowy impuls dla tureckiej drużyny. W czwartym secie nie powtórzyła błędów, które popełniła, poprawiła swoją obronę i wygrała fatalnego seta.

Uznana za wicemistrzyni Gabriela Braga Guimaraes zdobyła dla zwycięzców 23 punkty. P.Egonu zdobył we włoskiej drużynie aż 39 punktów.

Drużyna Vakifbank triumfowała w Lidze Mistrzów po raz piąty, a w finale zagrała nawet o ósme miejsce. To są zapisy tego turnieju. W turnieju czterokrotnie triumfowała drużyna z Bergamo Volley (Włochy). Nawiasem mówiąc, Giovanni Guidetti prowadził zespół ze Stambułu we wszystkich ośmiu finałach.

’A. Carraro Imoco po raz czwarty zagrał w finale Ligi Mistrzów. Wygrała jedyne trofeum w 2021 roku, kiedy w finale przegrała 3:2

Zwycięzcy Ligi Mistrzów otrzymali 500 tys. 250 000 EUR dla finalistów. euro.