Polska drużyna triumfowała w Mistrzostwach Europy Włókna, a Litwini na dziewiątym miejscu

FOTO: Organizator

Kiudo – strzelanie z japońskiego asymetrycznego łuku. Jest to jedna z najstarszych i najlepiej zachowanych sztuk walki. Drużyna litewska (Vitalijus Naumavičius, Agnė Povilonytė i Kipras Išora) zajęła dziewiąte miejsce w 16. Mistrzostwach Europy we Włóknach w Bourges we Francji.

Po mistrzostwach A. Povilonytė powiedziała: „Cieszę się, że reprezentując Litwę mogę szerzyć japońskiego ducha. Chcę podzielić się swoim przykładem i zachęcić do zainteresowania się orientalnymi sztukami walki. Każde mistrzostwo to praca i nauka w opanowaniu stresujących sytuacji. To świetna okazja, by wznieść się i wznieść na ścieżce do wewnętrznego samuraja. »

V. Naumavičius powiedział mu: „Udział w tych mistrzostwach jest wsparciem dla ciągłości procesu sportowego. To jest główny cel uczestnictwa. Kolejnym celem jest ujawnienie swoich mocnych i słabych stron. »

Zespół zgodził się, że strzelanie zespołowe to komunia: trzeba podążać za ruchami drugiego i nie wykonywać bezużytecznych ruchów przed poprzednim, to jest jak pływanie synchroniczne z łukiem w dłoni.

Nasza drużyna miała okazję uczestniczyć w tych mistrzostwach przez AB INTER RAO Lietuva.

Polscy i niemieccy łucznicy osiągnęli najlepsze wyniki w mistrzostwach: polska reprezentacja wygrała konkurs drużynowy, a Niemiec Ulrich Grussendorf został mistrzem Europy w konkursie osobistym.

Polska lekkoatletka Blanka Tomaszewska zajęła drugie miejsce w konkursie indywidualnym, a trzecie miejsce zajął Niemiec Stefan Brendel. Reprezentacja Niemiec zajęła również trzecie miejsce w rywalizacji drużynowej.

Gospodyni – reprezentacja Francji – wywalczyła srebrne medale w rywalizacji drużynowej.

W zawodach wzięli udział sportowcy z 10 krajów Europy – zdecydowanie mniej niż zwykle, ale pod względem warunków była to pierwsza duża impreza na świecie po wprowadzeniu kwarantanny, więc wszyscy zebrani byli zadowoleni, że mogą zostać razem.

Zawody światłowodowe odbywają się w ogólnej grupie kobiet i mężczyzn. Strzelaj do celu o średnicy 36 cm z odległości 28 m.

Najwyższym osiągnięciem reprezentacji Litwy jest czwarte miejsce w mistrzostwach świata w 2018 roku.

W tym samym czasie ponownie wybrano Walne Zgromadzenie Europejskiej Federacji Włókna, z Géraldem Zimmermannem, Prezesem Szwajcarskiej Federacji Włókien, ponownie wybranym Prezesem, Régine Graduel, Prezesem Francuskiej Federacji Włókien, wiceprezesem i Litwinem Federacja Fibre, ponownie wybrana Prezesem Litewskiej Federacji Fibre na czwartą kadencję. Europejska Federacja Fibre zrzesza 24 federacje krajowe.

Przez całe lato Litewska Federacja Włókna zaprosi mieszkańców Wilna do zapoznania się z tą sztuką walki na Placu Klubu Łuczniczego w parku Vingis. Bałtyckie Mistrzostwa Pokojowe Bałtyku, które stały się już tradycją, odbędą się w Wilnie jesienią.

kyudo.lt

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.