Polish Resource Partners nabył udziały w Deeper, producencie sonarów Imanij

Sonar Imanus dla Deeper Wedding. Zdjęcie: Judita Grigelyts (V)

Wszystkie udziały objęli Aurelijus Liubino, założyciel UAB Deeper, Rolandas Sereika, założyciel polskiej firmy private equity Resource Partners oraz Gemini, inwestor finansowy. Wartość transakcji nie jest ujawniana.

Nowi inwestorzy będą mieli pakiet większościowy, spółką nadal będzie zarządzał Donatas Malinauskas, który jest również właścicielem jej akcji.

Skoncentrujemy się na krajach, w których widzimy największy potencjał wzrostu wolumenu produktów, takich jak Stany Zjednoczone. Planujemy również wzmocnić markę Deeper i jej globalną sieć dystrybucji poprzez wprowadzenie powiązanych kategorii produktów, w raporcie cytuje się Piotra Noceasa, jednego z partnerów zasobowych i partnera zarządzającego.

Głównym produktem firmy Deeper, który ma największy udział w sprzedaży, jest echosonda wędkarska. Jest to pierwszy na świecie imanus echosondy do połowów głębinowych, który jest sprzedawany w ponad 50 krajach.

Zdjęcia :: 1

Produkty firmy obejmują również akcesoria do sonaru, takie jak pokrowce na stolik nocny do sonaru, zimowe etui na telefony oraz elastyczne mocowania sonaru.

Kurta głębiej 2012 m. na początku. W tym roku firma skorzystała z platformy crowdfundingowej i zebrała ponad 50 000 USD z góry zamówień na swoją pierwszą kosiarkę sonarową. W 2013 roku firma pozyskała inwestora finansowego, który zainwestował ponad 500 000 euro.

Zdjęcia :: 2

W zeszłym roku Deeper otrzymał 13 milionów dolarów. Zysk firmy przed opodatkowaniem wyniósł 2,3 mln euro i wzrósł o około 10% w ciągu roku. Eur, według danych Centrum Rejestru.

Transakcja ma zostać zamknięta 23 czerwca. Resource Partners doradzała firmie Cobalt, EY, onefourzeroir Ramboll. Deeper krjus doradzał Oaklins, PwCir Sorainen.

Były szef firmy A. Liubinas z Deeper Krj i kierownik ds. Marketingu R. Sereika opuścili firmę w 2019 roku, obecnie pracują dla firmy Bacteo.mon w zeszłym roku.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.