Polacy wściekli: czy FIFA popchnie Rosję na mundial? | Sporty

Sebastian Staszewski z portalu Interia informuje, że Polski Związek Piłki Nożnej napisał do FIFA trzy listy. Pierwsza była przed brutalną inwazją z obawy, druga pierwszego dnia wojny, ponieważ Polacy nie pojechali do Moskwy, a trzecia, ponieważ Polska odmówiła gry przeciwko Rosji.

Ale FIFA nie udzieliła żadnej odpowiedzi.

Rosja, która bombami niszczy cywilów i miasta, nie została jeszcze ukarana, jeśli chodzi o swoją drużynę narodową.

24 marca Polska zagra w Moskwie z Rosją. To półfinały dodatkowej rundy kwalifikacyjnej do Mistrzostw Świata, w kolejnej rundzie spotkają się Czechy i Szwecja.

Ale teraz FIFA rozważa odłożenie tych bitew do czerwca, mając nadzieję, że globalne perspektywy dla Rosji obrócą się o 180 stopni.

Mecze między Szkocją a Ukrainą zostały już przełożone na czerwiec, ale zrozumiałe jest, że kraj rozdarty wojną nie mógł skompletować składu, w którym większość graczy gra w swoim kraju.

Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, nie zabrał głosu.

„Wiemy tak dużo, że nic nie wiemy. Wysłaliśmy trzy listy do FIFA w ciągu ostatnich dwóch tygodni i nie otrzymaliśmy żadnej odpowiedzi. Takie zachowanie nie jest poważne. Mówimy o mundialu „, turnieju FIFA. Mamy też bezprecedensowa sytuacja, w której jeden kraj atakuje drugi. Taka postawa jest wstydliwa. Ale widzimy, że FIFA się nie wstydzi – powiedział rzecznik TVP Sport.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.