Początek sezonu skuterów wodnych na Niemnie ogłosi tradycyjny wyścig „Kaunas Jet 2022”

14 maja na molo pasażerskim w Kownie w Vilijampolė będą łapać i wstrząsać wodami Niemna. As tego sportu, który znał i utytułował coroczny wyścig „Kaunas Jet”, który stał się już tradycją, zapowiada start sezonu 2022 i zaprasza początkujących i amatorów do wspólnego spróbowania swoich sił. Wydarzenie jest bezpłatne dla uczestników i widzów.

„Potężne skutery wodne i ich profesjonalni piloci, którzy rzeźbią wody Niemna i wywołują ogromne fale, to naprawdę niezwykły widok, który mieszkańcy Kowna lub goście miasta mogą zobaczyć tylko raz w roku – podczas wyścigu Kownie. W zeszłym roku musieliśmy przestrzegać wymogów kwarantanny, ograniczyć przepływ widzów, a w tym roku cała impreza wraz z zapleczem będzie otwarta dla każdego, kto sobie tego życzy. Dobra okazja do debiutu na prawdziwym torze wyścigowym. Zapisy już się rozpoczęły – mówi Mindaugas Mačiulaitis, jeden z inicjatorów zawodów.

Sobota, 14 maja, godzina 23:00 Wypłynięcie nastąpi z molo pasażerskiego w Kownie (tzw. molo „Combo”, Raudondvario pl. 107C), gdzie w ciepłym sezonie cumuje statek „Raketa”.„Kownie co roku uzasadnia swój status geograficzny – to miasto, które patrzy na rzeki. Słyszymy o planach miasta, aby ożywić żeglugę na Niemnie poprzez wybudowanie śluzy przez elektrownię wodną, ​​a my chcemy z kolei, aby pokazać, że Kowno nadal doskonale wykorzystuje swoje wody – do rozrywki, a nawet sportu zawodowego. Dziękujemy miastu za niesłabnące wsparcie w organizacji tego wydarzenia co roku. Mamy nadzieję, że będzie to prawdziwe święto nie tylko dla naszych przedstawicieli sportowych, ale także dla wszystkich mieszkańców Kowna.Zapraszamy do wspólnego spędzenia najbliższej soboty, zabawy na torze i dobrych emocji nad brzegiem Niemna” – zaprasza do widzów prezes Litewskiej Federacji skuterów wodnych Tomas Guršknys i uczestników, aby przybyli na bezpłatne wydarzenie.

Wyścig jest reprezentowany przez Litewską Federację Jet Ski oraz zespół Automotospindesys. Według organizatorów uczestnicy muszą brać pod uwagę wymagania techniczne i inne regulaminy zawodów.

„Sukces i wyniki w tym wyścigu zależą nie tylko od potęgi technologii. Nie mniej ważne jest opanowanie pilotażu, taktyki i pracy zespołowej. Dodatkowym czynnikiem jest woda Niemna, która może być dość szybka i wymagać wysokich stężeń. Wreszcie układ torów staje się czasem poważnym wyzwaniem dla wielu pilotów, więc wniosek jest bardzo prosty – będzie naprawdę ciekawie ”- mówią organizatorzy konkursu.

Uczestnicy zmierzą się na torze slalomowym, a następnie zmierzą się w półgodzinnym wyścigu wytrzymałościowym Enduro. Zdobywcy pucharów i nagród sponsorskich zostaną nagrodzeni w kategoriach kobiet i mężczyzn w różnych klasach, zgodnie z parametrami skuterów wodnych.

Impreza jest częściowo finansowana przez miasto Kowno. gmina i jej sponsorzy – Watercraft, Franke, skuter Beaster i inni obojętni na sport.

Wśród uczestników planują również pojawić się goście z Łotwy, Polski i innych krajów. Rejestracja na wyścig odbywa się wyłącznie online (bit.ly/kaunasjet2022) i potrwa do 12 maja. skończyć.

Więcej informacji na oficjalnym wydarzeniu Na Twoim koncie na Facebooku.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.