Po raz pierwszy na Litwie odbędzie się międzynarodowy festiwal muzyki wojskowej „Military Tattoo Lithuania”

Pod koniec sierpnia po raz pierwszy na Litwie odbędzie się międzynarodowy festiwal muzyki wojskowej – poinformowała w czwartek armia litewska.

Zgodnie z zapowiedziami, z okazji Dnia Wolności w dniach 27-28 sierpnia, na Placu Katedralnym w Wilnie odbędzie się festiwal „Military Tattoo Lithuania 2022”.

Festiwal jest organizowany i dedykowany litewskiej publiczności jako podziękowanie za wsparcie litewskiego wojska i sojuszników z NATO – zaznaczył raport.

27 sierpnia festiwal rozpocznie uroczysta parada dziesięciu zespołów wojskowych NATO z placu Łukiszkiau do katedry, która będzie głównym miejscem wydarzenia.

Na placu wystąpią orkiestry wojskowe z Belgii, Stanów Zjednoczonych, Łotwy, Polski, Litwy, Holandii i Niemiec, gdy zgromadzą się uczestnicy uroczystości.

Podczas występów orkiestry zaprezentują popularne w kraju i za granicą utwory popularne, będą paradować i tworzyć projekty na żywo.

W wydarzeniu wystąpi także kompania gwardii honorowej z programem parady oraz pluton egzekucyjny z zabytkowych armat. Na zakończenie wydarzenia Marijonas Mikutavičius zaprezentuje nowy utwór muzyczny poświęcony armii litewskiej, który wykona ze wszystkimi zespołami wojskowymi.

Drugiego dnia imprezy, 28 sierpnia, ponownie będzie można zobaczyć na Placu Katedralnym orkiestry wojskowe NATO, które zaprezentują publiczności krótkie programy muzyczne.

Podobno na potrzeby tego festiwalu na Placu Katedralnym zostaną ustawione stoiska amfiteatralne, które mogą pomieścić ponad 2000 osób. widzowie.

W języku angielskim słowo „tatuaż” zwykle kojarzy się z tatuażami, ale w tym przypadku „Tattoo” pochodzi od holenderskiego wyrażenia „doe den tap toe” (czas otworzyć krany), co oznacza sygnał dla właścicieli kranów i na jednocześnie zaproszenie żołnierzy do powrotu do koszar po wieczornej zabawie w gminie, jak wynika z raportu.

Ostatecznie zaproszenie bębniarzy i trębaczy do powrotu do koszar straciło swoje bezpośrednie znaczenie i stało się odbywającym się latem festiwalem orkiestr wojskowych, dodając do występów gry świateł, a w XX wieku rozprzestrzeniło się szeroko w całej Europie, Afryce. , Azji i Stanów Zjednoczonych Ameryki. Takie wydarzenia stały się popularne podczas I i II wojny światowej.


Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *