Po przybyciu do Dakaru R. Baciuškus został podsumowany przez polskiego sportowca paskudnymi słowami: Litwin przekreślony z tyłu

WSZYSTKIE WIADOMOŚCI I WYNIKI DAKAR

Sz.Gospodarczyk, który zaraz po finiszu pobiegł w stronę Skały, zaczął gniewnie besztać Rokę, rzekomo za to, że nie pozwolił mu go wyprzedzić.

„Co jest z tobą nie tak. Przejechałem 15 km w pyle i nie wycofałeś się, próbowałem cię ominąć, dupku. Nic nie widziałem w pyle. Wynoś się stąd” – powiedział przeciwnik bez dobierając słowa, Rokas nazwał też swojego przeciwnika osłem.

„Właśnie wtedy do nas dotarło. Ale oto gra, wyścig. Ja też przejechałem 100 km w kurzu za Austinem Jonesem. A Polacy pchają sygnał od tyłu i chcą, żebym cofał się. Nie, wygrałem „Nie przechodźcie na emeryturę.” Rokas Baciuška ze śmiechem próbował przerwać konflikt.

W stronę kłócących się kolarzy podbiegł również litewski pilot Oriolas Mena i poprosił Polaka o dołączenie do swojego samochodu.

Ale to się nie opłaciło.

Wtedy Rock przeszedł. Odchodząc nazwał swojego przeciwnika „ubranym Polakiem”.

Rock powiedział dziennikarzom z uśmiechem na mecie po sporze, że próbował konkurować z liderem Jonesem. I został złapany na wydmach. I przyznał, że było dużo kurzu, więc trudno było złożyć.

15 minut wiedząc, że później na biwaku obaj sportowcy nie spotkali się i nie spieszyli się ze zgłoszeniem.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.