Po debacie o tym, że komisja ukraińska nie przyznała Polsce punktów w „Eurowizji” – oświadczenie ukraińskiego jury: „Pozostawmy politykę na boku”

Według zagranicznych mediów, ukraińscy sędziowie nie docenili polskiego uczestnika Eurowizji Krystiana Ochmana, dlatego pojawiła się fala niezadowolenia.

Wkrótce opowiedziała o tym członkini ukraińskiej komisji – piosenkarka Irina Fedyshyn.

Jednocześnie zwróciła uwagę, że komisja oceniająca nie ma prawa oceniać uczestników na podstawie kryteriów politycznych. Uważa, że ​​obwinianie komisji za jej niekompetencję jest niesprawiedliwe.

„Polska jest dla nas krajem, który nadzwyczajnie wspiera Ukrainę. Mam wielu krewnych w Polsce, którzy zaprosili mnie do ich przyjęcia w tym trudnym czasie. Mam więc swoją osobistą historię rodzinną. Ale wciąż jest to dokument, który dostałem. ten dokument, odłóżmy na bok politykę i bądźmy szczerzy… Profesjonalne jury z całego świata oceniło występ Polski na 46 punktów. To jest dla tych, którzy piszą o niekompetentnym ukraińskim jury… Pytanie retoryczne – czy całe europejskie jury jako niekompetentne?”, zapytała.

Kobieta zeznała, że ​​sama nie rozumie, dlaczego Polska nie otrzymała punktu od ukraińskiego jury: „Jak to się stało, że Polska zdobyła 0 punktów?”. Nie znam odpowiedzi na to pytanie…

Jesteśmy szczerze wdzięczni rządowi i Polakom za wszystko, co dla nas robią: przyjmowanie kobiet i dzieci, przekazywanie ogromnej ilości pomocy humanitarnej i wspieranie Ukrainy w każdy możliwy sposób. To jest bezcenne. Przepraszam, że to się stało. Nie wiem, jak głosowali inni, mój wynik dla Polski to 10”.

Przypominamy, że całkiem niedawno pisaliśmy także o ocenie Litwy przez Ukrainę.

„Chciałbym zwrócić się do naszych najbliższych przyjaciół w Europie i wyrazić moje osobiste stanowisko w sprawie oceny Polski i Litwy przez ukraińskie jury. Ta ocena w żaden sposób nie oddaje naszego prawdziwego stosunku do Was, naszych najbliższych przyjaciół w Europie.

Tak, Brytyjczycy byli fajni i zajęli drugie miejsce. Ale dawanie 0 Polakom i Litwinom jest bardzo haniebne. Ukraińcy dali Ci 12! Wasze wsparcie dla Ukrainy jest nieocenione. Nasza wdzięczność i miłość są z tobą. I choć konkurs nie ma charakteru politycznego, to nie jest polityka – to przyjaźń, wspólne wartości, globalne wsparcie we wszystkich dziedzinach. I mam nadzieję, że to wszystko będzie trwało jeszcze wiele lat.

Drodzy Polacy i Litwy, jesteśmy Wam dozgonnie wdzięczni, nasze zwycięstwo jest wspólne: zarówno na Eurowizji, jak i po pokonaniu wroga” – napisał ukraiński minister kultury i polityki informacyjnej Aleksandrs Tkachenko.

Aiken Duartep

"Namiętny zwolennik alkoholu. Przez całe życie ninja bekonu. Certyfikowany entuzjasta muzyki. Fanatyk sieci. Odkrywca. Nieuleczalny praktyk twittera."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.