Pierwszy etap Rajdowych Mistrzostw Litwy w Polsce zamienił się w test dla uczestników i sprzętu

Absolutnym zwycięzcą Rajdu Podlaskiego została szwedzka załoga Tom Kristensson z drugim pilotem Andreasem Johanssonem. Duet Dominykas Butvilas i Renatas Vaitkevičius zajął drugie miejsce w klasyfikacji generalnej i został najszybszą litewską załogą.

Giedrius Notkus i Dalius Strižanas zajęli drugie miejsce w rankingu Litwy w zaledwie 1,7 sekundy. wyprzedził duet Vladasa Jurkevičiusa i Aisvydasa Paliukėnasa.

Fot. Tadas Grinkevičius / Rally Fanatics / Rajd Podlaski

Choć czołówki mogły jeszcze skorzystać z miękkiej, ale dość dobrej nawierzchni, Rajd Podlaski stał się nie lada wyzwaniem dla wyjeżdżających później zawodników.

Rally Fanatikai, grupa fanów rajdów na Facebooku, odnotowała wiele razy, kiedy załogi ledwo poruszają się w głębokich koleinach, a niektóre samochody po prostu tkwią „na dole”.

Krytycy organizatorów tego rajdu nie mieli litości ani dla uczestników, ani dla widzów, którzy nazwali ten wyścig nie rajdem klasycznym, ale etapem mistrzostw „Baja”.

Film opublikowany przez biegacza Justasa Simaškę pokazał jakość dróg, którymi musiały się poruszać załogi. Znajdziesz go poniżej.

Rajd Podlaski miał też niesamowicie wysoką liczbę mandatów. Ich sędziowie podzielili się na ponad 70.

Zdaniem uczestników sędziowie lekko rozdzielili mandaty za ledwo dotykane przedmioty w strefach walki na szybkość, choć pokonanie tego miejsca bez toczenia się po rampach jest praktycznie niemożliwe.

Becket Edwardsone

„Ewangelista kulinarny. Miłośnik podróży. Namiętny gracz. Certyfikowany pisarz. Fan popkultury”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.