Pan Kaczyński odchodzi z polskiego rządu

Jarosław Kaczyński odchodzi z polskiego rządu. Jego następcą na stanowisku wicepremiera powinien być Mariusz Błaszczak, minister obrony. Zgłosił to samej agencji PAP prezes Prawa i Sprawiedliwości (TTP).

– Wtedy właśnie do nas dotarło. Premier Mateusz Morawiecki i, o ile wiem, prezydent Andrzej Duda przyjęli moją rezygnację – powiedział Kaczyński.

Szef TTP dodał, że szef MON Błaszczak będzie jego następcą na stanowisku wicepremiera. „Właśnie wtedy do nas dotarło. Toczy się wojna, a on jest ministrem obrony, więc w obecnej sytuacji takie połączenie funkcji ma wiele zalet” – powiedział J. Kaczyński.

Rezygnacja pana Kaczyńskiego jest przedmiotem dyskusji od dłuższego czasu. – Nie chcę być wicepremierem, który skupia się na działalności partyjnej, więc niedługo zejdę z rządu – powiedział 10 czerwca.

Pan Kaczyński powiedział we wtorek: „Byłbym szczęśliwy, gdybym zobaczył (koniec) wojny, ale wygląda na to, że potrwa długo”.

Teraz obiecuje skoncentrować swoje wysiłki na działalności politycznej partii i przygotowaniach do nadchodzących wyborów parlamentarnych.

Pan Kaczyński został powołany na stanowisko wicepremiera 6 października 2020 r. Przewodniczył Komisji ds. Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Rady Ministrów.

Aiken Duartep

"Namiętny zwolennik alkoholu. Przez całe życie ninja bekonu. Certyfikowany entuzjasta muzyki. Fanatyk sieci. Odkrywca. Nieuleczalny praktyk twittera."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.