Pan Biden przyjeżdża do Polski, aby odwiedzić miasto w pobliżu granicy z Ukrainą

Prezydent USA Joe Biden odwiedzi w piątek polskie miasto w pobliżu granicy z Ukrainą, powiedział Biały Dom, aby okazać solidarność Zachodu z Kijowem w walce z rosyjską inwazją.

Biden i prezydent RP Andrzej Duda spotkają się w Rzeszowie, ok. 80 km od granicy z Ukrainą, wynika z zapowiedzi Białego Domu w czwartek o planach przywódcy USA udającego się w piątek podczas pilnej wizyty w Europie w sprawie wojny na Ukrainie .

Jak dotąd Biały Dom nie ujawnił szczegółów planowanej wizyty prezydenta w Polsce, jego drugiego etapu po spotkaniach Bidena z przywódcami NATO, Unii Europejskiej i G7 w Brukseli.

Sekretarz stanu USA Antony Blinken również udał się 5 marca do Rzeszowa, aby odwiedzić Waszyngton, aby okazać poparcie dla krajów wschodniego skrzydła NATO, zaniepokojony kolejnymi krokami Moskwy w ataku na Ukrainę.

Biały Dom powiedział, że Biden zostanie również poinformowany w piątek o sukcesie Polski w opiece nad milionami Ukraińców, którzy uciekli przed rosyjskimi strzelaninami i bombardowaniami w ich kraju.

W Rzeszowie Biden spotka się także z żołnierzami 82. Dywizji Powietrznodesantowej USA, rozmieszczonymi w Polsce.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.