ONZ: Około 40 000 kolejnych opuściło Ukrainę w minionym dniu

Wileńskie Centrum Rejestracji Uchodźców. Fot. Władimir Iwanowo (V)

Wiele z prawie 5 milionów. Agencja ONZ ds. uchodźców, UNHCR, została podobno bezdomna po opuszczeniu Ukrainy. W ciągu ostatnich 24 godzin do kraju przyjechało około 40 000 więcej osób.

Agencja ONZ ds. Uchodźców poinformowała, że ​​od rozpoczęcia przechwytywania przez Rosję 24 lutego Ukraińców opuściło w sumie 4 836 445 Ukraińców.

Według Międzynarodowej Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Migracji (IOM) prawie 215 000 obywateli państw trzecich, głównie studentów i pracowników migrujących, opuściło również sąsiednie kraje, co oznacza, że ​​od początku wojny z Ukrainy uciekło ponad 5 mln osób. mój.

Jest uważany za jeden z najszybciej rozwijających się kryzysów humanitarnych i przesiedleńczych.

Największym pragnieniem Moni jest powrót do domu. Jednak wielu zostało bezdomnych i mogło zostać zniszczonych, ponieważ zostały zniszczone, uszkodzone lub w niebezpiecznym miejscu – mówi Karolina Lindholm Billing, rzecznik UNHCR Ukraina.

Według niej jedną z największych obaw jest zapewnienie zakwaterowania służbowego.

Chociaż tysiące osób przebywa obecnie w tymczasowych ośrodkach recepcyjnych lub rodzinach zastępczych otwartych dla ich domów, trzeba znaleźć długoterminowe rozwiązania, powiedziała komisja.

Prawie 2,75 mln ukraińskich uchodźców jest prawie 10 poza granicami Polski. Do Rumunii dotarło ponad 730 000 osób.

Około 90% uchodźców na Ukrainie to kobiety i dzieci. Mężczyźni kwalifikujący się do służby wojskowej w latach 60. XIX wieku nie mogli opuszczać kraju.

Prawie dwie trzecie ukraińskich dzieci zostało zmuszonych do opuszczenia swoich domów, w tym również te, które nadal przebywają w swoim kraju.

IOM szacuje 7,1 miliona. moni opuszcza dom, ale nie jedzie na Ukrainę.

Na początku wojny w regionach kontrolowanych przez rząd ukraiński było 37 milionów. populacja. Ludność nie stanowi części ludności terytorium kontrolowanego przez Krym zaanektowany przez Rosję i prorusickie kraje separatystyczne na wschodzie.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.