Niepokojące wieści z Polski: Do kraju napłynęła grupa 40 migrantów

We wtorek i trzy dni wcześniej nie było przypadków, w których litewscy pogranicznicy musieli wracać na Litwę, próbując wjechać na Litwę z nielegalnych miejsc w nielegalnych miejscach. W piątek SBGS uniemożliwił 9 nowo przybyłym wjazd na Litwę, aw czwartek – 18.

W środę na Litwę nie wpuszczono cudzoziemców z Białorusi ze względów humanitarnych.

W środę wieczorem na granicy od strony białoruskiej w pobliżu gminy Druskienniki wystrzelono 7 rakiet sygnałowych. Kilka godzin później na granicy w pobliżu gminy Druskienniki wystrzelono z broni automatycznej i odpalono kolejne 2 rakiety sygnałowe.

Podobnie jak w ostatnich dniach, w ciągu dnia słychać było strzały i broń automatyczną w południowej części Litwy, po stronie białoruskiej w kierunku składowiska Goza.

Od początku sierpnia, kiedy straż graniczna uzyskała prawo nie wpuszczania migrantów z Białorusi do miejsc zakazanych, według danych o północy ze środy na czwartek 8330 nie wjechało do nich.

Litewska straż graniczna działała zawodowo w czasie kryzysu migracyjnego i dzięki temu zyskała zaufanie społeczne, a pomagający im żołnierze stracili wczoraj służbę na granicy. Kontrola graniczna po stronie litewskiej nadal podlega zintensyfikowanemu reżimowi.

W środę łotewska straż graniczna zawróciła 40 nielegalnych migrantów z Białorusi. 24 z tych osób odmówiono wjazdu we wtorek, 45 w poniedziałek, 38 w niedzielę, 34 w sobotę, 41 w piątek i 27 w czwartek.

Polscy pogranicznicy zablokowali we wtorek do 72 nielegalnych migrantów z Białorusi. To najwyższa liczba w ciągu ostatnich 2 miesięcy. Według polskiej straży granicznej, grupa 40 migrantów z pomocą białoruskich służb włamała się do kraju siłą. Cudzoziemcy rzucali w polskich pograniczników kamieniami, promieniami laserowymi i zniszczonymi pogranicznikami.

Polska nie przyjęła 4 migrantów w poniedziałek, 10 w niedzielę i 10 w sobotę, 12 w piątek i 24 w czwartek.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.