Niemiecki Rheinmetall prosi rząd o zgodę na eksport czołgów na Ukrainę


Poczta : 2022-04-26 09:40

Model czołgu Leopard 1. Zdjęcie: Sveno Simonas (Imago/Scanpix)

Niemiecka firma przemysłu obronnego Rheinmetall zwróciła się do rządu o zgodę na eksport czołgu Model 88 Leopard 1A5 na Ukrainę, poinformował w poniedziałek Die Welt.

Firma zapewniła również modlitwę eksportową dla 100-letniej wymiany myśliwców Marder i ma nadzieję, że zaktualizuje je i przygotuje do dostawy w nadchodzących miesiącach, donosi Reuters.

rząd do podjęcia decyzji w najbliższej przyszłości. Ma go nadać Rada Bezpieczeństwa Narodowego pod przewodnictwem premiera Olafa Scholza.

Sama firma nie skomentowała swoich szczegółów.

Chociaż dokładne ramy czasowe, w jakich rząd będzie musiał podjąć decyzję, nie są określone, minister obrony kraju Christine Lambrecht powiedziała w zeszłym tygodniu partnerom koalicyjnym, że eksport na Ukrainę będzie uważany za najwyższy priorytet.

Wczoraj państwa zwiększają wsparcie dla ciężkiego uzbrojenia dla Ukrainy, a kraje takie jak Stany Zjednoczone, Holandia, Włochy i Szwecja sygnalizują wysyłkę systemów artyleryjskich. Premier Polski Mateusz Morawiecki potwierdził w poniedziałek w wywiadzie, że Polska przekazała już Ukrainie swój T-72M1.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.