Niemiecka legenda piłki nożnej Matthaus rozumie pragnienie Lewandowskiego: coś jest nie tak w Bayern

Pragnienie 33-letniego polskiego napastnika, by pożegnać się z Bawarią, nie było zaskoczeniem dla jednego z najsłynniejszych niemieckich piłkarzy wszechczasów, Lothara Matthausa.

Choć zapewnił, że żałuje decyzji Lewandowskiego, L. Matthaus dodał, że niechęć piłkarzy do pozostania w szeregach Bayernu już staje się nieprzyjemną tendencją.

Obrońca Niklas Sule po tym sezonie przeniesie się do Dortmundu Borrusia, napastnik Serge Gnabry, inny członek reprezentacji Niemiec, nie chciał przedłużyć kontraktu z Bayernem.

– Rozumiem Lewandowskiego. Profesjonalista czuje, że coś się dzieje w klubie, coś się zmienia, coś nie jest zorganizowane tak jak wcześniej. Naprawdę przepraszam. Widać tendencję, że coraz więcej piłkarzy chce odejść z Bayernu. na pewno tak nie było. I nie rozświetla to klubu ładnymi kolorami. Widać, że piłkarze nie czują się dobrze w Bayernu.” – skomentował mistrz świata i Europy, który grał w drużynie Bayernu z przerwą na 12 lat.Lothair Matthaus

Prawdą jest, że Oliver Kahn, dyrektor generalny Bayernu, były bramkarz reprezentacji Niemiec i tej drużyny, krytycznie przyjrzał się wyrażanej publicznie chęci opuszczenia klubu przez R. Lewandowskiego.

„Nie potrafię powiedzieć, dlaczego Robert wybrał ten środek przekazu. Takie publiczne wypowiedzi nie prowadzą donikąd. Robert powinien pamiętać, kim był w Bayernie. Stał się tutaj jednym z najlepszych piłkarzy na świecie” – powiedział O. Kahn.

Obecny kontrakt O. Lewandowski z Bayernem obowiązuje przez kolejny rok.

Nie jest jeszcze jasne, jaki będzie następny krok w karierze napastnika, a Lewandowski jest obecnie w swojej ojczyźnie, przygotowując się w środę do otwarcia Ligi Narodów UEFA przeciwko Walii w Warszawie.

Bayern zdobył już w tym sezonie 10 razy z rzędu mistrzostwo Niemiec w piłce nożnej, ale nie zdołał pokonać bariery ćwierćfinału Ligi Mistrzów UEFA, w którym rewelacyjnie przyznał się do wyższości hiszpańskiego Villarreal.

Niemiec Julian Nagelsmann, który jest tylko o rok starszy od R. Lewandowskiego, jest trenerem drużyny monachijskiej już drugi sezon.

Surowo zabrania się wykorzystywania jakichkolwiek informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a po uzyskaniu zgody konieczne jest podanie DELFI jako źródła.

Averill Burkee

"Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Przyjazny adwokat piwa. Generalny organizator. Fanatyk popkultury."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.