Niemcy zapewnią do 3 mld euro na cztery terminale LNG


Poczta : 2022-04-15 10:27

Zdjęcie: Christoph Soeder (AP/Scanpix)
Niemiecki rząd federalny planuje zainwestować do 3 miliardów dolarów w ciągu następnej dekady. Nadawca publiczny Deutsche Welle ogłosił realizację czterech projektów terminalu importu skroplonego gazu ziemnego (LNG).

Według agencji informacyjnej DPA niemieckie Ministerstwo Finansów zatwierdziło już takie inwestycje bez uprzedniej konsultacji z Komisją Budżetową Bundestagu. Według Barbel Basa, przewodniczącej Bundestagu, w okólniku Ministerstwa Finansów, posunięcie to jest konieczne z „istotnych powodów”.

W zeszłym miesiącu niemieckie ministerstwo gospodarki ujawniło plany budowy pierwszego z tych terminali LNG w Brunszwiku, a Wilhelmshafen i Rostock wymieniono jako możliwe lokalizacje kolejnych terminali.

Przed wojną na Ukrainie Niemcy importowały 55% swojego gazu z Rosji rurociągami przechodzącymi przez Ukrainę, Polskę i Morze Bałtyckie. Inwazja Rosji na sąsiedni kraj zmusiła Berlin do przewartościowania go, rozważenia zastąpienia dostaw rosyjskiego gazu LNG i zablokowania już ukończonego gazociągu Nord Stream 2 z Rosji.

Obecnie największa gospodarka Europy nie posiada terminali LNG, gdyż ostatnie dwie dekady koncentrowały się na zwiększeniu dostaw gazu do Rosji rurociągami.

W ostatnich miesiącach rząd niemiecki zwrócił się głównie do dostawców LNG z USA i Kataru.


Powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody UAB BNS jest zabronione.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.