Nie śnię: reprezentacja Litwy upadła w ostatnim ataku na Ireland Sports

Reprezentacja Irlandii strzeliła w tym meczu cztery gole, ale cały czas musiała łapać się za głowę – sędziowie podnieśli flagę z linii bocznej i nie policzyli wszystkich bramek.

W pierwszej połowie Irlandia nie sprawiała Litwinom większych problemów, choć atakowali z dużymi siłami. Po przerwie gospodarze oddali kilka bardzo niebezpiecznych strzałów, ale Litwini uratował bramkarz Džiugas Bartkus.

W końcu jednak Litwa musiała się pozbierać. Siódma minuta doliczonego czasu była wspaniałym strzałem Troya Parrottasa i zwycięstwem gospodarzy.

Reprezentacja Litwy straciła kontrolę nad piłką o 31-69%, przeciwnicy wykonali 10 rzutów rożnych, Litwini 3. W Dublinie gospodarze wykonali 611 podań (86% celności), Litwini – 115 (60%).

Uczniowie V.Ivanauskasa oddali 6 strzałów na bramkę, ale nie trafili w prostokąt, przeciwnicy oddali 18 strzałów, z czego 6 w kierunku pola bramkowego.

Paulius Golubickas, Arvydas Novikovas i Linas Mėgelaitis, kontuzjowani, nie mogli pomóc litewskiej drużynie.

Irlandczycy pokazali świetną formę przed tym meczem – przegrali tylko raz w ostatnich 11 meczach.

W miniony piątek Litwa pokonała drużynę San Marino 2:1, ale mecz był tam nerwowy – drużyna z najgorszym na świecie rankingiem FIFA stanowiła dla Litwinów poważne wyzwanie.

Następnym razem reprezentacja Litwy spotka się na obozie pod koniec maja, a poważny czteromeczowy maraton odbędzie się na początku czerwca, kiedy za niespełna dwa tygodnie Litwini zmierzą się dwukrotnie z Turcją, raz z Turcją. Luksemburg . i Wyspy Owcze.

Przebieg gry. Litwa – Irlandia 0:1

Druga część.

90 + 6 min. Przeoczyliśmy znak, kochani. Brakujące słowa… Tylko brakujące słowa… To był dobry ruch Troya Parrotto, ale musisz zagrać PRZED KOŃCOWYM GWIAZDKIEM!

90 + 5 minut. Czwarty gol Irlandii z boku. Jest to oczywiście nieczytelne.

90 + 3 minuty. Bardzo niebezpieczny strzał rywalek, ale Dž.Bartkus zagrał bardzo dobrze. Swoją drogą bramkarz ma się dobrze, kontynuuje grę.

90 minut. Dodano pięć minut. J.Bartkus, to prawda, wiązany za pachwiną. Bramkarz boli, to może być poważna kontuzja.

75 minut. F. Chernych padł w polu karnym, ale kapitan zamiast karnego otrzymał żółtą kartkę za mecz.

73 minuty. Kolejna piłka wpada do bramki, ale już po raz trzeci dzisiaj sędziowie nie liczą dokładnego strzału ze względu na linię boczną.

66 minut. Strzał J.Lasickasa był mocny, ale zablokowany, a po drugiej stronie boiska przeciwnicy zażądali 11 jardów kary. Jednak gwizdek sędziego ucichł.

58 minut. Mattas Doherty uderzył go z około 35 jardów, a Džiugas Bartkus i nie mógł się powstrzymać, nurkując i skręcając, co sprawiło, że wszystko skończył.

54 minuty. Kolejny gol, ale znowu nieczytelny – rejestrowana jest linia boczna.

46 minut. Rozpoczęła się druga połowa.

Pierwsza połowa.

45 minut. Pierwsza połowa się skończyła. Irlandzki atak w żaden sposób nie przeciął litewskiej obrony i litewskiej drużynie bardzo trudno jest przeprowadzić ataki.

31 minut. Jeden po drugim Irlandczycy rzucają zakręty, ale na razie linia obrony trzyma się.

22 minuty. Pierwszy zakręt przy Bramie Irlandzkiej. To prawda, że ​​przynieśli go sami zawodnicy, Litwini nie przyczynili się do odcinka. Nie udało się jednak skorzystać z okazji – nie udało się przenieść T. Milašiusa.

8 minut. Zdobywcą bramki był Ireland po podaniu z lewej flanki Chiedoze Ogbene.

1 minuta. Gra się rozpoczęła!

kolejna 1 godzina. Arvydas Novikovas również nie będzie w stanie pomóc litewskiej reprezentacji, donosi LFF. Lider zespołu podobno powrócił po kontuzji mięśnia.

Litewski start XI: Džiugas Bartkus; Rolandas Baravykas, Egidijus Vaitkūnas, Linas Klimavičius, Benas Šatkus; Edgaras Utkus, Vykintas Slivka, Titas Milašius, Fiodor Chenych, Justas Lasickas; Augustinas Klimavičius.