Na spotkaniu w Ramtein Stany Zjednoczone wezwały do ​​„odwrócenia góry” na wzmocnienie obrony Ukrainy

Zdjęcie: IMAGO / Scanpix

Stany Zjednoczone udały się we wtorek w góry, aby pomóc Ukrainie wygrać bitwę z niesprowokowaną inwazją rosyjską, gdy sojusznicy zgromadzili się w 40 krajach, aby wzmocnić obronę Kijowa przed Moskwą.

Celem spotkania, na którym Stany Zjednoczone spotkają się w swojej bazie lotniczej Ramtein w południowo-zachodnich Niemczech, jest pomoc Ukrainie w wygraniu walki z niesprawiedliwą inwazją Rosji i wzmocnienie obrony Ukrainy przed jutrzejszymi rozmowami, powiedział sekretarz obrony USA Lloyd Austin.

Ukraina, jak wszyscy tutaj, wyraźnie wierzy, że może wygrać, powiedział szef Pentagonu.

Stany Zjednoczone są już głównym dostawcą międzynarodowej pomocy wojskowej na Ukrainę, a Austin powiedział, że Waszyngton będzie nadal obracał góry, aby zaspokoić potrzeby Kijowa.

Podczas rozmów minister obrony Niemiec Christine Lambrecht poinformowała, że ​​Berlin zgodził się na przekazanie Ukrainie autonomicznego systemu Gepard.

Dążenie do dostaw ciężkiej broni zostało nacechowane stosunkowo powolnym wsparciem Niemiec dla Kijowa, krytykowanym w kraju i za granicą przez kanclerza Olafa Scholza.

Ch.

Ukraina mówi, a Niemcy płacą, powiedział minister.

Kijów poszukuje ciężkiej artylerii i czołgu, aby odeprzeć atak sił rosyjskich próbujących przejąć kontrolę nad południowymi równinami i wschodnim regionem Donbasu.

Jednak sprzęt wojskowy produkcji rosyjskiej, z którego Ukraińcy potrafią korzystać, jest obecnie rzadkością.

Kraje europejskie, które posiadają zapasy rosyjskiego sprzętu wojskowego, przekazały go już Kiżowowi. Według towarzyszącej dziennikarzowi amerykańskiej sekretarz, często otrzymywali na ręce nową generację amerykańskiego sprzętu wojskowego.

Warstwa ma haubice

Po wizycie w Kijowie L. Austin i A. Blinken zorganizowali w Polsce konferencję prasową w magazynie ładującym tony pomocy humanitarnej i wojskowej gotowe do załadunku ciężarówek zmierzających na Ukrainę.

Rosyjskie pociski i rakiety przekazano wraz ze sprzętem medycznym i pieluchami, niechętnie mówiąc o ich udziale w uzbrajaniu Ukrainy.

pod oddalonym o 30 km magazynem czeka m.in. siedem pojazdów wyposażonych w haubice. Stali przy wejściu, niesieni ze starannie owiniętymi pociskami i różnymi tkaninami.

To jednak nie wystarczy, a Waszyngton, początkowo ograniczony do tzw. broni defensywnej, zaczął zarzucać Ukrainie ciężką broń, taką jak haubice i różne giełdy.

Pytamy również naszych kolegów z innych krajów o te same możliwości i stwierdzamy, że… wiele krajów będzie oferować dodatkowe tkaniny i haubice, wyjaśnia Austin.

Francja przekazuje CAESAR działa samobieżne, cele przeciwlotnicze w odległości około 40 km, a Wielka Brytania wystrzeliwuje kompleksy i czołgi Starstreak.

Podczas spotkania omówione zostaną także sposoby zapewnienia długoterminowego bezpieczeństwa Ukrainy po wojnie.

W rzeczywistości jest to głównie kwestia modernizacji i potrzeby zapewnienia, że ​​ich wojska pozostaną silne i będą zdolne do dalszego rozwoju. Nie chodzi o gwarancje bezpieczeństwa, ale o jego potencjał militarny, powiedział w piątek rzecznik Pentagonu John Kirby.

Wtorkowe spotkanie nie jest organizowane jako wydarzenie NATO, chociaż weźmie w nim udział sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.

Jak wiecie, NATO jako sojusz nie zapewnia Ukrainie pomocy w zakresie bezpieczeństwa, więc nie jest zorganizowane w ramach NATO – zaznaczył Kirby.

Wśród 40 zaproszonych krajów znajdują się nie tylko sojusznicy Waszyngtonu w Europie, ale także kraje bardziej odległe, takie jak Japonia czy Australia, które obawiają się, że zwycięstwo Rosji na Ukrainie stworzy precedens i zaostrzy ambicje terytorialne z Chin.

Finlandia i Szwecja, tradycyjnie neutralne kraje, również rozważają możliwość członkostwa w NATO po rosyjskiej inwazji.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.