Na Europejskich Igrzyskach Uniwersyteckich dominacja K. Teterevkovej, a nawet sześć medali dla pływaków

Na Europejskich Igrzyskach Uniwersyteckich w Łodzi litewscy pływacy zdobyli nawet sześć medali.

Pierwszego dnia zawodów pływackich Agnė Šeleikaitė, studentka Litewskiego Uniwersytetu Nauk o Zdrowiu, pokonała dystans w finale 50 m stylem klasycznym w czasie 32,21 sekundy. i zdobył srebrny medal.

Drugiego dnia do Agnes dołączyła Kotryna Teterevkova w tej samej konkurencji, tylko dwa razy dłużej.

Student Vytautas Magnus zostawił wszystkich w tyle i dystans pokonał w 1 minutę. 07.19 s. nosił złote medale.

A. Šeleikaitė była nieco za finiszerem (1:11.12) i do zdobytego już medalu dodała brązowy medal.

Trzeciego dnia wszyscy zawodnicy, którzy dotarli do finału, zdobyli medale.

Jako pierwszy medal zdobył Julius Bačkulis, pływak Litewskiego Uniwersytetu Sportowego. Uzyskał 51,92 sekundy na 100 m stylem dowolnym w basenie. i zdobył brązowy medal.

Drugi medal wywalczyła pływaczka Ugnė Mažutaitytė z Uniwersytetu Vytautas Magnus. Przepłynęła tor 8 na 100 m stylem grzbietowym i pokonała dystans w 1 minutę. 6,43 sek. zdobył również brązowy medal.

K. Teterevkova również nie pozostawiła nikomu nadziei na 200 m stylem klasycznym i zdobyła złoty medal. Dystans pokonała w 2 minuty. 24,89 sek. i wyprzedził najbliższego zawodnika o ponad 5 sekund.

Oleksandras Šmundiaks, badmintonista z Uniwersytetu Witolda Wielkiego, również dobrze spisał się na igrzyskach, zdobywając brązowy medal w konkurencji indywidualnej.

Ostatniego dnia Igrzysk kolejny medal zostanie zdobyty dla delegacji litewskiej, ponieważ po walce z Polakami stało się jasne, że koszykarze Witolda Wielkiego doszli do finału koszykarskiego turnieju Igrzysk.

Europejskie Igrzyska Uniwersyteckie odbywają się co dwa lata. Igrzyska, które miały się odbyć w Belgradzie, zostały przełożone z powodu pandemii, a prawo do ich organizacji przejęło miasto Łódź (Polska). To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych w Europie. W tym roku w Igrzyskach bierze udział około 4200 uczestników. Przypomnijmy, że na igrzyskach organizowanych od 2012 roku zawodnicy naszego kraju zdobyli 7 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych medali.