Muzeum Izby Lordów zaprasza do stworzenia prezentu na Dzień Matki – MadeinVilnius.lt

Muzeum Pałacowe zaprasza wszystkie matki litewskie z okazji zbliżającego się Dnia Matki oraz zaprasza mamy z nieletnimi dziećmi do bezpłatnego zwiedzania Pałacu w soboty, a także do udziału w odbywających się tam szkoleniach i innych imprezach.

Wycieczka „Kuchnia Władców – od codzienności do luksusu”

Wielu prawdopodobnie słyszało powiedzenie: „Zjedz śniadanie jak król, obiad jak książę i jedz jak nędzarz” lub „Jeść jest konieczna, ale dobre jedzenie to sztuka”. Dlaczego takie lub podobne powiedzonka dotarły do ​​naszych czasów i czasem rozbrzmiewają na ustach współczesnych szefów kuchni? Ile prawdy jest w zdaniu: „Powiedz mi, co jesz, a powiem ci, kim jesteś”.

Podczas zwiedzania przewodnicy Muzeum Pałacowego postarają się odpowiedzieć na te i inne pytania, przybliżyć im specyfikę kuchni XVI i XVII wieku, sprzęty kuchenne i zasady etykietowania. Jako prawdziwi smakosze, uczestnicy przyjrzą się stojakowi na przyprawy w Kuchni Pana, dowiedzą się, jakie przyprawy były przechowywane w Skarbcu Pana i zobaczą, czy mogły być podane w Kuchni Pana. Będzie test zapachu!

Więcej informacji: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/renginiai

Sesja pedagogiczna „Królewskie dzieciństwo”

Wszyscy przywódcy byli dziećmi, ale nie wszystkie dzieci stały się przywódcami… Tak było kiedyś w Wilnie. Chłopiec, którego matka i ojciec nazywali się Zygmunt August, obudził się pewnego październikowego poranka, wiedząc, że czeka go szczególne wydarzenie. O tym, czym jest wydarzenie i jak wyjątkowy jest ten dzień, uczestnicy dowiedzą się podczas sesji edukacyjnej. Podróżując po sztuce Pałacu Władców, zwiedzający zobaczą posiadłości, które niegdyś należały do ​​Zygmunta Augusta. Niespodzianką jest zbroja dziecka stworzona przez wprawnego mistrza, o której wspomniany chłopiec nigdy nie był noszony. Później, wraz z autorami książki „Królewskie dzieciństwo: jesienny dzień w 1529 roku”, uczestnicy będą rysować, wklejać i tworzyć własne historie o tym wyjątkowym dniu.

Sesja edukacyjna skierowana jest do rodzin z dziećmi w wieku od 6 do 8 lat. Jego czas trwania to 1 godzina. 30 minut.

Więcej informacji i zapisy na sesję: https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija/aktualijos/karaliska-vaikyste20220430

Warsztaty edukacyjne „Pierścienie pana: prezent dla mamy”

Wszystkie kwiaty dedykowane mamom z okazji nadchodzących świąt – zbierane i malowane… Muzeum Pałacowe zaprasza do zanurzenia się w świat piękna i koloru kwiatów oraz stworzenia oryginalnego prezentu dla mamy – wyjątkowej bawełny torebka z wzorem wybranej rośliny. Warsztaty z artystami pozwolą tworzyć szkice, wybierać kolory i badać różne odcienie. W sesji opowiedziana zostanie o wybitnej kobiecie Bonie Sforzie, matce Zygmunta Augusta (1544/1548-1572), władcy Litwy i Polski oraz założonym przez nią ogrodzie włoskim u podnóża górnego wzgórza zamkowego. Uczestnicy dowiedzą się, jakie kwiaty i rośliny rosły wówczas w renesansowym ogrodzie. Na zakończenie sesji muzeum zaprasza do odwiedzenia ogrodu i odkrycia płaskorzeźby Bonn Sforza.

Sesja skierowana jest do uczniów klas 7 i wszystkich zainteresowanych. Czas trwania sesji 1 godz. 30 minut.

Więcej informacji i zapisy na sesję tutaj:

https://www.valdovurumai.lt/lankytojams/edukacija/aktualijos/valdoves-ziedai-dovana-mamai20220430

Pałacowe Muzeum Pałacowe przypomina o tym w 2022 roku. Międzynarodowy Dzień Pracy obchodzony jest również w niedzielę 1 maja, więc Muzeum Pałacowe będzie nieczynne w dni świąteczne.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.