Migracja wtórna: 465 osób zostało zatrzymanych na Litwie i deportowanych z Polski

– Przed ogłoszeniem stanu wyjątkowego BNS poinformował niedawno, że ponad 3000 osób zostało ewakuowanych z Białorusi ośmioma lotami. migranci z Iraku. Poinformowała o tym ambasada Bagdadu w Moskwie, podała agencja informacyjna Interfax. Czy możesz potwierdzić te informacje?

Zygmunt Gedvila / 15min zdjęcie / Vitalijus Dmitrijevas

Miałem informacje o obu lotach w momencie, gdy mówimy o tym dniu, ale tak naprawdę nie było informacji na temat tej kwoty, chyba że do mnie dotarła. Nie mogę tego potwierdzić, ale zdecydowanie mogę potwierdzić oba loty.

WIDEO: Grupa 13 dorosłych migrantów próbowała przekroczyć granicę z Białorusi w pobliżu rejonu łoździejskiego


– A ilu migrantów przewieziono tymi dwoma lotami?

Nie powiem dokładnej liczby osób, ponieważ znowu zależy to zarówno od linii lotniczej, jak i konkretnego samolotu, ale powinno to być mniej więcej około 400 osób na samolot.

– Jeśli to prawda, co tu mówiła ambasada Bagdadu w Moskwie, to co świadczy ta sytuacja, taki powrót do Iraku?

Najwyraźniej w większości potwierdza to to, co powiedzieliśmy wcześniej o dużej liczbie ludzi na Białorusi. To jest rzecz. Inna sprawa, że ​​to naprawdę potwierdza nasze starania o to, by zrobić wszystko dobrze i żeby wszystkie środki były nakierowane na ochronę naszej granicy państwowej, tak jak zrobiła to nasza sąsiadka Polska, najwyraźniej niektórzy Łotysze musieli tu podejmować decyzje.

Nadal możemy powiedzieć, że wszystkie proponowane przez nas środki przynoszą taki rezultat. Ale druga sprawa to (nie możemy) mówić tak stanowczo, wspomniałem na początku, że mam informacje o dwóch lotach w różnym czasie. W każdym razie odważniej byłoby o tym mówić po uzyskaniu potwierdzenia, że ​​tak rzeczywiście jest. Ponieważ po raz kolejny w czasie kryzysu migracyjnego widzieliśmy już szereg naprawdę dezinformacyjnych przekazów i kampanii informacyjnych skierowanych do opinii publicznej naszego kraju, jak to zrobił w szczególności dyktator Aleksander Łukaszenko. W każdym przypadku konieczna jest weryfikacja informacji i wtedy prawdopodobnie będziemy mogli skomentować w ten czy inny sposób.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.