Łukaszenka w nowej wersji: oskarża Litwę o wysyłanie migrantów do Niemiec i Francji

„Polska i Litwa celowo oskarżają Białoruś o sztuczne tworzenie kryzysu migracyjnego. [Tačiau] jednocześnie prowadzi operacje specjalne mające na celu stworzenie kanałów dla odejścia migrantów z miejsc detencji na terytorium Niemiec i Francji, w przypadku masowych i cynicznych naruszeń praw człowieka” – powiedział Łukaszenka. Jego uwagi przytoczyła w poniedziałek państwowa agencja informacyjna BelTA.

Według Łukaszenki Polska i Litwa pokazują, że przetrzymują migrantów w określonych miejscach, w obozach, „i tak naprawdę są to tylko punkty przerzutowe”.

„Specjalnie wypuścili tych ludzi z obozów, zdając sobie sprawę, że nie przyjechali do Polski czy Litwy. Jak Białoruś. , zdając sobie z tego sprawę, wypuść ich z obozów w milczeniu. A tysiące Niemców już przetrzymuje ich na swoim terytorium. Mamy te dane „- powiedział Łukaszenko.

Według niego mówi, „bo Niemcy mieli się wreszcie obudzić i zobaczyć, co dzieje się z tymi migrantami w Polsce i na Litwie z Francuzami i Anglikami”.

„Niech sami dowiedzą się, kto rzuca tymi migrantami w Niemców i Francuzów” – powiedział.

W ostatnich dniach niemiecka agencja informacyjna DPA, według policji, podała, że ​​od sierpnia do Niemiec przez Białoruś przyjechało ponad 4,3 tys. osób. nielegalni migranci z Iraku, Syrii, Jemenu, Iranu. Od stycznia do lipca drogą białoruską do Niemiec przyjechało 26 osób, 474 w sierpniu i 1914 we wrześniu.

Migranci są zakwaterowani w ośrodkach zlokalizowanych w Brandenburgii, Saksonii i Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

W Polsce, na Litwie i Łotwie liczba nielegalnych migrantów próbujących przedostać się do Unii Europejskiej z Białorusi znacznie wzrosła w ostatnich miesiącach. UE obwinia Białoruś za chaos na granicach bloku, ponieważ nie pozwala ona na powrót migrantów.

Po tym, jak społeczność międzynarodowa ostro zareagowała na incydent, kiedy w Mińsku wylądował samolot pasażerski Ryanair i aresztowano latającego na nim opozycjonistę, Łukaszenko powiedział pod koniec maja, że ​​kraje zachodnie będą teraz same kontrolować handel narkotykami i nielegalną migrację.

Państwa bałtyckie oskarżają Mińsk o organizowanie przepływów migracyjnych i nazywają to atakiem hybrydowym.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.