Litwin przekraczający polską granicę otrzymuje niespodziewaną wiadomość: musi wrócić do Mińska

Kobieta podzieliła się wpisem z redakcją Delfi. Zawiera następujący tekst w języku angielskim (przetłumaczyliśmy go na litewski): „Granica polska jest zamknięta. Władze białoruskie cię okłamały. Wracaj do Mińska! Nie przyjmuj żadnych tabletek otrzymanych od białoruskich żołnierzy. »© Zrzut ekranu

Dodano również link, który otwiera specjalną stronę stworzoną przez Polskę ze wszystkimi informacjami dla migrantów na temat nielegalnej imigracji do kraju.

Mówi, że granica polsko-białoruska jest pilnie strzeżona. Ponadto nielegalne przekroczenie lub zniszczenie granicy może zagrozić więzieniu.

Ostrzega się go, że nielegalne przekraczanie polskiej granicy jest przestępstwem i otrzyma odpowiedź. Podkreśla również główne aspekty tych przejść granicznych i odradza udział w nielegalnych przejściach granicznych organizowanych przez Białoruś.


Litwin przekraczający polską granicę otrzymuje niespodziewaną wiadomość: musi wrócić do Mińska

© Zrzut ekranu

Nielegalni migranci nadal przekraczają granicę litewską

Delfi przypomina, że ​​w ostatnim dniu litewska straż graniczna nie wpuściła 63 migrantów z Białorusi do niedozwolonych miejsc.

We wrześniu jest to najwyższa liczba osób niedopuszczonych dziennie, poinformowała w środę Państwowa Służba Graniczna.

We wtorek migranci z Białorusi udali się do obwodów ignalińskiego, święciańskiego, solecznickiego i łoździejskiego.

Po krótkiej przerwie największa liczba tych migrantów – 36 – próbowała ponownie przedostać się do Europy Zachodniej przez rejon Lazdijai. Zbliżająca się grupa składała się z 20 obcokrajowców.

We wtorek na Litwę nie wpuszczono nielegalnych migrantów.

Siedem strzałów oddano z białoruskiej strony granicy w rejonie święciańskim we wtorek wieczorem. W sąsiednim kraju w rejonie wileńskim oddano siedem strzałów.

W gminie Druskienniki, po stronie białoruskiej, we wtorek o różnych porach słychać było strzały. W Gozie w sąsiednim kraju znajduje się poligon, więc często słychać tu podobne strzelaniny.
Akcje broni urzędowej, środki specjalne czy przymus fizyczny nie były stosowane przez litewską straż graniczną i żołnierzy, którzy im wczoraj asystowali. Wzmocniona zostaje kontrola graniczna po stronie litewskiej.

Prawie 4,2 tys. osób wjechało w tym roku do kraju przez granicę z Białorusią. nielegalni imigranci, głównie Irakijczycy.

Wilno oskarża reżim w Mińsku o organizowanie przepływów migracyjnych i określa to jako hybrydową agresję. W rezultacie w kraju ogłoszono stan wyjątkowy. Na początku sierpnia wprowadzono politykę odwrócenia, aby ograniczyć nielegalną migrację przez granicę.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji publikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.