Litewska drużyna hokejowa poniosła bolesną porażkę z Polską

Litewska drużyna hokejowa mężczyzn bez powodzenia rozpoczęła turniej Baltic Challenge Cup w Estonii.

Litwini, którzy z sukcesem rozpoczęli grę w meczu otwarcia turnieju w Tallinie, nie utrzymali kruchej przewagi i nie wyrównali w drugiej połowie meczu z Polakami, którzy zapewnili sobie zwycięstwo 11:3.

Początek meczu nie obiecywał Litwinom niczego złego: od trzeciej minuty meczu przewagę nad Litwinami uzyskał Ilja Četvertakas (02:07, dyrygent Jaunius Jasinevičius, Nerijus Ališauskas). Choć po kilku minutach Polacy wyrównali wynik, w połowie połowy zespół ponownie prowadził Aurimas Gaidauskas (10:44, res. Emilijus Krakauskas).

Litwinom udało się utrzymać jednobramkową przewagę do połowy meczu, ale później zdecydowaną kontrolę przejęli Polacy. Trzy gole w drugiej połowie dały im przewagę, a przeciwnicy, którzy pobiegli w trzeciej kwarcie, jeszcze bardziej zwiększyli przewagę.

Po siódmym golu Arkadijus Grigaravičius-Reyzinas miał szansę zadebiutować w kadrze narodowej i wszedł do bramki dla reprezentacji Litwy, ale 19-latek, który zastąpił swojego kolegę Artūrasa Pavliukovasa, musiał usunąć hokej ze swojej drużyny. gol cztery razy.

Pod koniec meczu Litwinom udało się zakończyć spotkanie bramką, kiedy Ilja Četvertakas po raz drugi zdobył tytuł najlepszego zawodnika reprezentacji Litwy (59:46).

„Dobrze rozpoczęliśmy grę, chłopaki dobrze walczyli w pierwszej połowie i pokazali energię. W drugiej połowie zaczęliśmy popełniać błędy i przestaliśmy grać w naszą grę, stwarzając nam problemy. Pozwoliliśmy przeciwnikom stworzyć szanse, że zamienili się w bramki i to zmieniło tę grę”.

Reprezentacji Litwy pozostały jeszcze dwa mecze w turnieju w Tallinie: jutro o 19:00. zmierzą się z gospodarzami turnieju Estonią, aw sobotę zakończą turniej meczem z reprezentacją Łotwy.