Liderzy piłki ręcznej Polski i Węgier z łatwością dołączyli do ostatniej czwórki Ligi Mistrzów

Co prawda Veszprém przegrał w środę kontrę z Aalborgiem 35:37 (21:20) na wyjeździe, ale węgierscy kibice mogli bez obaw śledzić wydarzenia. Piłkarze ręczni Vesprém wygrali swój pierwszy mecz u siebie w zeszłym tygodniu różnicą 36:29, a Dania również prowadziła większość do połowy drugiej kwarty.

Drużyna Aalborga zyskała tylko niewielką przewagę w kontrze, gdy bilet do ostatniej czwórki był już bezpiecznie w kieszeniach rywali. Aalborg, który w zeszłym roku w rewelacyjny sposób dotarł do finału, tym razem musiał pogodzić się z gorszym wynikiem.

Kielce poszły inną drogą do czterech ostatnich. Kielccy szczypiorniści pokonali Montpellier w zeszłym tygodniu 31:28, dyktując warunki na swojej arenie w środę. Mistrzowie Polski powiększyli swoją przewagę od pierwszych minut i stracili tylko dwucyfrową przewagę. Kielce pokonały 30:22 (15:8).

Do ostatniej czwórki po krótkiej przerwie wracają kluby Veszprém i Kielce. Veszprém ostatnio grało w turnieju finałowym w 2020 roku, a Kielce w 2019 roku. W przeszłości ich nazwiska były jednak często wymieniane wśród najsilniejszych. W ciągu ostatniej dekady Veszprém grało w ostatnich czterech sześć razy, a Kielce cztery razy.

Kielecki zespół został zwycięzcą Ligi Mistrzów w 2016 roku, a zespół Vesprém wciąż dąży do pierwszego tytułu. Veszprém wciąż potykał się w półfinale lub finale w zeszłym roku.

Pozostałych dwóch finalistów ostatniej czwórki poznamy w czwartek, kiedy Barcelona – Flensburg-Handewitt (pierwszy mecz 33:29) i Kilonia – Paryż PSG (pierwszy mecz 30:30) zagrają w ćwierćfinale.

Ostatnie cztery odbędą się 18 i 19 czerwca w Kolonii.

Ćwierćfinały

„Aalborg” – „Veszprem” 37:35 (20:21). Bjornsen 9, 9 lipca, Christiansen 7 / Lauge 6, Mahe 6, Marguch 5. Pierwszy mecz 29:36.

Kielce – Montpellier 30h22 (15h8). King 7, Tournat 4, Moryto 4, Nahi 4 / Boss 7. Pierwszy mecz 31:28.

Kilonia – PSG w Paryżu w czwartek. Pierwsza gra 30:30.

Barcelona – Flensburg-Handewitt w czwartek. Pierwszy mecz 33:29.