Liczba nielegalnych migrantów opuszczających Białoruś spadła: dziennie było ich tylko dwunastu

Dwunastu migrantom zabroniono nielegalnego wjazdu na Litwę z Białorusi ostatniego dnia, poinformowała w czwartek Państwowa Straż Graniczna (SBGS).

Żaden taki cudzoziemiec nie próbował wczoraj wjechać na Łotwę z Białorusi, po raz drugi z rzędu. Polscy pogranicznicy zawrócili we wtorek 28 nielegalnych migrantów z Białorusi.

Według SBGS, w rejonie Lazdijai, na odcinku granicznym, we wtorek rano znaleziono sześć osób bez dokumentów, które przedstawiły się jako obywatele Tadżykistanu.

Dwóch nieletnich, dwunastu i siedemnastu, którzy przedstawiali się jako imigranci oraz dorosła kobieta, wyrazili swoje żale. Karetki pogotowia w ambulansie w towarzystwie straży granicznej przewiozły ich do szpitala w Alytusie.

W tym czasie dorosły mężczyzna z dwójką nieletnich, który nie miał żadnych schorzeń, był tymczasowo przetrzymywany w pobliskim ośrodku SBGS. Tego samego dnia, według danych służby, lekarze stwierdzili, że nie ma zagrożenia dla zdrowia małoletnich cudzoziemców, leczenie nie jest wymagane. Postanowiono zostawić dorosłą osobę w szpitalu na noc na obserwację, a dwie inne migrantki zostały z nią.

W tym roku odmówiono wjazdu z Białorusi na Litwę łącznie 1281 nielegalnym migrantom. Od początku sierpnia, kiedy SBGS uzyskało prawo do odsyłania nielegalnych migrantów, ponad 8100 z nich nie zostało przyjętych na Litwę. Niektórzy z nich nie raz próbowali wjechać do kraju.

W ubiegłym roku prawie 4,2 tys. osób wjechało na Białoruś nielegalnie z Białorusi. imigranci.

Kraje zachodnie oskarżają reżim w Mińsku o organizowanie przepływów migracyjnych i określają to jako agresję hybrydową.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.