Lewandowski: „Polska przetrwała wojnę bardziej niż inne kraje”

Jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiego sportu jest piłkarz Robert Lewandowski – natychmiast potępił wojnę Rosji na Ukrainie i zrzucił kilka milionów euro od Huawei, gdy powiedziano, że firma pomaga Rosji w cyberwojnach.

„Właśnie wtedy to do nas dotarło. Teraz chcesz tylko, żeby to się jak najszybciej skończyło. To satysfakcjonujące, że Polacy są tak zjednoczeni i pomagają Ukrainie. Wkład wszystkich jest teraz ważny.

Od początku wojny wszyscy zgadzaliśmy się, że z Rosją będziemy grać o nic. Trudno byłoby zapomnieć o wszystkim i wyjść na boisko, aby zagrać z Rosjanami. Wszyscy zawodnicy reprezentacji narodowej jednogłośnie postanowili nie grać z Rosjanami. Musimy teraz zadać sobie pytanie o polskich sportowców, którzy wciąż grają w Rosji. Mówimy teraz o wojnie w każdym domu, a nasz zespół nie jest wyjątkiem. Każdy może wyrazić swoje poparcie dla Ukrainy. „Polska przetrwała wojnę bardziej niż inne kraje” – powiedział Lewandowski.

Po wyeliminowaniu Rosjan z eliminacji do MŚ Polacy zakwalifikowali się do finału, w którym spotkają się ze zwycięzcami meczu szwedzko-czeskiego.

Rosjanie odwołali się od decyzji FIFA i UEFA do Sądu Arbitrażowego ds. Sportu, prosząc o zawieszenie nałożonych sankcji, ale oba odwołania zostały odrzucone. Rosjanie złożyli też trzecią skargę, prosząc o przełożenie meczu z Polakami, ale znowu nic nie twierdzili.

info@sportas.lt

Powielanie informacji z portalu sportas.lt w mediach i na stronach internetowych bez pisemnej zgody jest zabronione.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.