Lech Valensa wzywa do rozwiązania UE i stworzenia nowej, ale bez Polski i Węgier

Taką propozycję złożył w rozmowie z „Interia”.

„Jeśli Komisja Europejska zatwierdzi KPO (krajowy plan naprawy Polski po pandemii koronawirusa), będzie to jego porażka.

„UE, zamiast iść na kompromis z Polską, powinna w ciągu minuty się rozpuścić i stworzyć nową wspólnotę, której bazą byłyby Niemcy i Francja, ale bez Polski i Węgier” – powiedział L. Valensa, założyciel i szef związku zawodowego. Solidarność”.

Były prezydent podkreślił, że „bez rządów prawa nie ma sensu dawać miliardów euro na próżno”, bo „pieniądze zawsze będą marnowane i kradzione”.

1 czerwca Komisja Europejska zatwierdziła plan naprawy polskiej gospodarki dotkniętej pandemią koronawirusa o wartości ponad 35 mld euro. euro.

Przyjmuje się, że 23,9 miliarda zostanie przekazanych krajowi w ramach Europejskiego Funduszu Odbudowy Gospodarczej i Odporności. Dotacje w euro i 11,5 mld pożyczek w euro.

Jednocześnie przyjęcie planu naprawczego zostało opóźnione, ponieważ sąd unijny nałożył na kraj grzywnę w oczekiwaniu na wykonanie decyzji o zawieszeniu stosowania przepisów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego kraju.

Tymczasem polskie władze, które przyjęły miliony ukraińskich uchodźców, potrzebują pieniędzy i odrzucają wnioski UE.

Źródło: unian.net

Edwin Claye

„Praktykujący Twitter. Profesjonalny introwertyk. Hardkorowy znawca jedzenia. Miłośnik sieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.