Last Dance: C. Wozniacki pożegnał się z tenisem podczas gry z dobrym przyjacielem

W grudniu 2019 roku mający polskie korzenie Duńczyk ogłosił, że przyszłoroczne mistrzostwa Australian Open będą jego ostatnią karierą.

Wozniacki poniosła porażkę w trzeciej rundzie turnieju Big Cross w Melbourne, ale chciała pożegnać się z tenisem w swoim rodzinnym kraju, organizując pożegnalny mecz demonstracyjny.

Pojedynek w Kopenhadze z Serenem Williamsem (WTA-246) zaplanowano na maj 2020 r., ale wtedy świat niespodziewanie uderzył koronawirus, a w lipcu 2021 r. rosła rodzina Caroline i byłego koszykarza NBA Davida Lee – córka Olivii.

Ostatecznie po prawie dwóch latach oczekiwania C. Woźniacki wróciła na kort tenisowy i pokonała swoją drugą dobrą koleżankę Angelique Kerber (WTA-16) 7:5, 6:4.

Co ciekawe, jedyne trofeum kariery Wielkiego Krzyża w Melbourne w 2018 roku zdobył Kerber, który również ma bliskie związki z Polską, mieszka w tym kraju i ma podwójne obywatelstwo niemieckie i polskie.

C. Wozniacki, lat 31, który w swojej karierze dotarł na szczyty rankingów WTA, zdobył nie mniej niż 30 tytułów w turniejach i wygrał ponad 35 milionów dolarów (piąte miejsce wśród wszystkich tenisistów), nie daleko za tenisem – ostatnio Karierę rozpoczął jako komentator, dołączając do zespołu Tennis Channel.

Była tenisistka wraz z mężem D. Lee z powodzeniem wkroczyła do świata biznesu, a ostatnio została ambasadorką słynnej duńskiej firmy elektronicznej Bang & Olufsen.

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.