L. Zabulis został mianowany dyrektorem finansowym Nord Security i Surfshark

Laurynas Zabulis, szef działu finansowego w Nord Security i Surfshark. Zdjęcie organizacji.

Laurynas Zabulis został dyrektorem finansowym (CFO) Nord Security i Surfshark, dwóch założonych na Litwie firm zajmujących się cyberbezpieczeństwem, które połączyły się w tym roku. L. Zabulis przejmuje zarządzanie finansami dwóch start-upów po projekcie przyciągania kapitału zewnętrznego, kiedy wspólny start-up ds. cyberbezpieczeństwa oficjalnie stał się drugim litewskim jednorożcem i osiągnął wartość 1,6 miliarda. Szacunek w euro.

Według nowego dyrektora finansowego obie organizacje zawsze rozwijały się w sposób zrównoważony, wykorzystując generowany przez siebie kapitał.

„Oba startupy zawsze stawiały nie tylko na szybki wzrost, ale także na rentowność, do tego roku stabilnie rozwijaliśmy się na własną rękę. Przyciągając kapitał zewnętrzny udowodniliśmy, że wiemy, jak stworzyć zrównoważony biznes, aby odpowiednio się pozycjonować na globalnym rynku, gdzie widzimy wiele perspektyw. Zintegrowane zarządzanie biznesem i strategia finansowa otwierają również możliwości jeszcze szybszego rozwoju biznesu, myślenia o nowym podniesieniu kapitału czy IPO, choć nie jest to naszym głównym celem i nie mamy na to konkretnego szybkiego terminu” – powiedział L. Zabulis w oświadczeniu.

Zajmuje się rozwojem biznesu i finansami w zakresie cyberbezpieczeństwa od 2019 roku, kiedy to dołączył do akceleratora startupów Tesonet, a następnie wydzielił Surfshark jako kierownik finansowy i Nord Security jako kierownik ds. komercyjnych. Przed powrotem na Litwę i dołączeniem do Tesonet przez osiem lat pracował w bankowości inwestycyjnej w Moelis & Company w biurach w Londynie i Nowym Jorku.

„Po połączeniu dwóch globalnych firm z koszykiem dziesięciu produktów z zakresu cyberbezpieczeństwa musieliśmy ujednolicić najważniejsze wskaźniki, strategię wykorzystania kapitału i przenieść wewnętrzne procedury na wyższy poziom”, wyjaśnia L. Zabulis.

Wraz z ciągłym rozwojem funkcji finansowej, oba startupy będą również oceniać możliwości rozwoju biznesu poprzez przejęcia pionowe (M&A), tworzyć innowacje w zakresie cyberbezpieczeństwa, nowe produkty i powiększać zespoły pracowników w biurach na Litwie, w Niemczech i Polsce.

Jak napisał VŽ, na początku tego roku Nord Security połączył się z inną firmą opracowującą rozwiązania cybernetyczne, Surfshark. Główną ideą fuzji jest „podporządkowanie” wykorzystania zasobów do realizacji wspólnych celów, ale jednocześnie zachowanie autonomii NordSecurity i Surfshark.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię w osobistym biuletynie, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinija”, „Sodra”, „Registrų centura” itp. w źródłach.