Kajakarze i kajakarze rozpoczną w ten weekend sezon zawodów w Trokach

7-8 maja. W tym roku w Trokach odbędą się pierwsze zawody kajakowe.

Największe sukcesy w Pucharze Litwy odnieśli litewscy kajakarze i kajakarze – zwycięzcy Igrzysk Olimpijskich, zwycięzcy i zwycięzcy Mistrzostw Świata i Europy – D. i Z. Survutas Memorial w konkursie nagród. Oprócz Litwinów w konkursie pucharowym wezmą udział goście z Ukrainy, Polski i Łotwy.

W sobotę nagrody zostaną wręczone na dystansach 500 i 1000 metrów, aw niedzielę walki odbędą się na dystansie 200 metrów.

– W Trokach odbędą się nie tylko zawody Pucharu Litwy, ale rozpocznie się selekcja reprezentacji Litwy. W tym roku nadchodzi bardzo pracowity sezon. Już w maju odbędą się dwa etapy Pucharu Świata w Czechach i Polska 1-3 lipca W Trokach odbędą się mistrzostwa Litwy, po których zostanie ogłoszony ostateczny skład kadry narodowej, która będzie reprezentować Litwę w najważniejszych międzynarodowych rozgrywkach tego roku.7 sierpnia zmierzy się reprezentacja Litwy w Kanadzie o medale Mistrzostw Świata oraz od 18 do 21 sierpnia. Będzie rywalizować w Mistrzostwach Europy w Niemczech – powiedział Aleksandras Alekrinskis, Prezes Litewskiej Federacji Kajakowej.

Będzie to drugi sezon, w którym kajakarze i kajakarze będą rywalizować na zmodyfikowanych dystansach po Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Większość najbardziej utytułowanych litewskich kajakarzy i kajakarzy została zmuszona do zmiany dystansu i dyscypliny.

Większość pytań pozostaje do trenerów ze względu na skład czteroosobowego kajaka. Co najmniej sześciu kajakarzy rywalizuje na dystansie olimpijskim 500 m – zwycięzcy igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro Aurimas Lankas i Edvinas Ramanauskas, uczestnik igrzysk w Tokio Mindaugas Maldonis i jego brat Simonas Maldonis, wicemistrz świata i Europy Artūras Seja, mistrz Europy Wreszcie W tegorocznych Mistrzostwach Świata czterech litewskich kajakarzy zakwalifikowało się do finału i zajęło 5 miejsce.

„Będziemy wypróbowywać różne warianty czteromiejscowego składu. Mamy szeroki wybór zdolnych sprinterów, więc ostateczny skład będzie zależał nie tylko od opublikowanych wyników, ale także od tego, jak dobrze każdy z kajakarzy poradzi sobie w sprintach. Dogadać się z innymi Przed sezonem mieliśmy intensywne zgrupowania w RPA, Turcji, Włoszech, Portugalii i Chorwacji.Wszyscy kandydaci są bardzo zdeterminowani i pokazują dobre wyniki.Cieszy go wewnętrzna rywalizacja i walka o miejsce w kadrze narodowej sprzyja rozwojowi każdego sportowca.Mamy nadzieję, że stworzymy solidnego czteromiejscowego zawodnika, który będzie w stanie walczyć o wysokie miejsca Mistrzostw Europy i Świata” – powiedział Romas Petrukanec, trener kajakowego sprintera.

Intrygująca walka w Trokach czeka także jednoosobowe kajaki na dystansie 1000 m, gdzie zmierzą się Ričardas Nekriošius i Andrejus Olijnikas, którzy siedzieli razem przez dwie dekady i zostali zwycięzcami Mistrzostw Europy. Ten ostatni był lepszy w zeszłym roku i zajął 6 miejsce w Mistrzostwach Świata.

Ubiegłoroczni wicemistrzowie świata, którzy w deblu olimpijskim na 500 metrów zajęli piąte miejsce, są uważani za faworytów przez Henrikasa Žustautasa i Vadimasa Korobovasa.

Na Mistrzostwach Świata i Europy kraj może być reprezentowany tylko przez jedną załogę na jeden dystans, dlatego selekcja do najważniejszych zawodów międzynarodowych rozpoczyna się już w konkursie Pucharu Litwy i będzie kontynuowana w Mistrzostwach Litwy.


Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.