Jurgita Šiugždinienė: „Będziemy dążyć do wspólnego stanowiska wszystkich ministrów sportu UE w sprawie Rosji i Białorusi”

Jurgita Šiugždinienė. FOTO: Rokas Lukosevičius

W piątek minister edukacji, nauki i sportu Jurgita Šiugždinienė spotkała się na odległość z ministrem sportu i turystyki RP Kamilem Bortniczukiem.

Ministrowie omówili możliwe sankcje wobec Rosji w dziedzinie sportu oraz ograniczenia współpracy z Rosją w dziedzinie sportu, przygotowując wspólną odpowiedź ministrów sportu UE na działania Rosji przeciwko „Ukrainie”.

Wcześniej pismo wysłane przez polskiego ministra wzywało kraje UE do żądania cofnięcia prawa do organizowania międzynarodowych imprez sportowych w Rosji oraz, we współpracy z krajowymi federacjami sportowymi, do decydowania o nieuczestniczeniu sportowców z UE w sporcie. wydarzenia. zorganizowany w Rosji.

„Zgadzam się, że musi być jasne przesłanie do Rosji w sprawie stanowczego stanowiska UE, potępiającego działania Rosji wobec Ukrainy i wyrażającego solidarność z Ukrainą. Zaproponowałem też nałożenie sankcji na Białoruś, z której również prowadzona jest agresja na Ukrainę” powiedział J. Šiugždinienė.

Ministrowie sportu UE zamierzają również zaapelować do międzynarodowych federacji i organizacji w sprawie nieuczestniczenia europejskich sportowców w wydarzeniach w Rosji.

Już wczoraj J. Šiugždinienė wezwał wszystkich litewskich sportowców i drużyny do zerwania wszelkich powiązań z Rosją.

Ministerstwo Edukacji, Nauki i Sportu

Brinley Hamptone

„Myśliciel. Miłośnik piwa. Miłośnik telewizji. Zombie geek. Żywności ninja. Nieprzejednany gracz. Analityk.”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.